У вінках та національних костюмах. В парку Горького городяни святкували Івана Купала. Цього дня дівчата собі пару шукали. Ніч на Івана Купала вважається магічною, і рослини отримують чудодійну силу. Тому жінки з свіжої зелені та диких квітів собі купальські вінки пліли. Дівчата – на долю, а заміжні – на здоров"я родини.
Ольга Тимошенко майстер народної творчості
Если этот венок купальский будет сохраняться целый год, то там есть лекарственные травы, которые помогут всем членам семьи, которые по чуточку будут добавлены в еду, в питью, и будут поддерживать здоровье всей семьи. Если девушка гадает на судьбу, значит она обязательно добавляет листья любистку, мяты, и обов"язково квітку Іван-да-марья, тому що саме ця квітка символізує пару.
А ось ця пара вже давно своє щастя знайшла. Тепер чекають на маленьку донечку. Тож загадали, щоб здоровенькою народилася. Шуткують, в них зі святом свої спогади.
Сергій відвідувач парку ім. М. Горького
Шел вдоль реки Харьков, смотрю – венок, подобрал.
Ганна відвідувачка парку ім. М. Горького
Я его загадала лет 17 назад, будучи совсем маленькой и юнной, его 17 лет назад не было, а теперь он уловил веночек и получилось.
Ті ж хто ще собі пару не знайшов – зібралися біля озера. Гадати на судженого по вінках. Прикмет, пов"язаних з цією дівочою прикрасою, чимало.
Анастасія Улітіна відвідувачка парку ім. М. Горького
Девушки венки бросали в речку, а парни за ними прыгали и доставали, и тогда считалось, что девушка не должна отказывать ему в поцелуе.
Дар’я Левчук відвідувачка парку ім. М. Горького
Знаю, что в какую сторону венок поплывет, там в той стороне суженый живет. Я верю, что все сбудется, если загадать, то все сбудется.
За народними віруваннями, якщо вінок попливе швидко та далеко – тій дівчині цього року чекати на освідчення та готуватися до весілля. А чий до берега лине, розплітається чи зовсім потонув – ще рік на шлюб можна не розраховувати.
Було в парку і Купальське деревце. В давнину дівчата прикрашали його живими квітами, надвечір – зпалювали. Але в парку цього робити не стали. Всі бажаючі вішали на нього стрічки і загадували бажання. Вірять, що здійсняться.
Євгенія Жиліна відвідувачка парку ім. М. Горького
Мира, потому что то, что сейчас происходит – так не должно быть, здоровья, и мира, еще раз повторюсь.
Лідія Волочкова відвідувачка парку ім. М. Горького
Я желаю каждому найти свой папоротник, чтобы все, кто будут прыгать через костер, ну или если даже побоится, чтобы их мечты сбывались и не только в этот праздник.
Ірина Кущ відвідувачка парку ім. М. Горького
Женского счастья, суженного, ради чего это и делается. Я думаю, это очень интересно, это очень красиво, ну и думаю, люди верят, не перестают верить.
І яке ж народне свято без традиційних ігор. Хлопці та дівчата водили хороводи, стрибали через скакалку, бігали наввипередки, парами створювали струмочок.
Вогонь – символізує сонце, пращури вважали, він здатний очищувати душу та виганяти все зло з людини.
Після запалили головне багаття. Вогонь піднявся високо. Всі пішли коло нього хороводом.
Анастасія Полякова кореспондент
За традицією через купальське вогнище стрибали закохані, тримаючись за руки. Якщо не розчепляться – будуть разом назавжди. Зазвичай такі народні гуляння коло вогнища тривали до самого світанку.