Самовираження і свобода. Арт і вулична культура. У Харкові пройшов фестиваль графіті
Атмосфера вуличної творчості захопила учасників фестивалю графіті, який пройшов у Харкові. В рамках заходу півсотні художників яскравими фарбами розмальовували сірий непривабливий паркан однієї з вулиць міста.
Графіті сприймається по-різному. Для одних — це естетичний протест проти сірого середовища, для інших — арт.
ЮРІЙ 16 РОКІВ, УЧАСНИК ХАРКІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГРАФІТІ
Малювання — це для мене спосіб самовираження та свобода. Я надихаюсь різними райдерами зі всього світу. Мені подобається малювати. Це як пісню писати — ти висловлюєш все, що відчуваєш.
АНДРІЙ 14 РОКІВ, УЧАСНИК ХАРКІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГРАФІТІ
Я зображую свій нік, тобто, як у нас кажуть — розпис, нікнейм. А так взагалі емоції — ну якщо красиво виходить — радію. Взагалі адреналін такий. Хром, як це, пурпурний, мабуть, та чорний. Хром — це класика, більш всім заходить.
Графіті, за словами вуличних митців, це викид творчої енергії, емоцій, це самоідентифікація, художнє вираження чи соціальний протест. В деяких малюнках — це пошук себе як особистості.
ЄГОР 13 РОКІВ, УЧАСНИК ХАРКІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГРАФІТІ
Ми малюємо свої ніки, щоб це залишалось. Це просто така культура. Щоб воно було гарно та залишалось надовго.
ВЛАДИСЛАВ 15 РОКІВ, УЧАСНИК ХАРКІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГРАФІТІ
Це культура, вона пішла з Америки, Нью-Йорку. Там багато хто малював, і появилась така культура. Мені подобається хіп-хоп, ну і весь цей стиль. Мені дуже подобаються яскраві кольори, червоний, зелений, ну і це можна якось змішати та круто буде виглядати.
Найменшому учаснику фестивалю Марку 8 років. Хлопчик розповідає, його родина до Харкова приїхала з Вовчанська. Він дуже захоплюється малюванням, мріє навіть стати художником, тож разом із мамою прийшов сьогодні на цей цікавий захід.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
МАРК 8 РОКІВ, УЧАСНИК ХАРКІВСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ГРАФІТІ
Мені подобається те, що красиво малюють, а те, що я почав займатися, мені сподобалось, як малюють гарно. Я теж захотів. Я зображую графіті. Малюю нікнейм Маркус. Я придумав його сам.
Організувати фестиваль учасникам допомогли спеціалісти Харківської міської ради. Олександр Власенко, керівник департаменту у справах сімʼї, молоді та спорту, говорить, дуже важливо, щоб представники вуличних субкультур розуміли, що не кожна стіна чи паркан у мегаполісі може стати полотном для графіті. А кожен малюнок, який виноситься на загал, навіть якщо це просто абстракція, має все ж таки нести естетичний та позитивний зміст.
ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМʼЇ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХМР
Вуличні художники та представники вуличних культур звернулись до міського голови з проханням зробити фестиваль графіті. І за дорученням міського голови сьогодні ми проводимо графіті фестиваль. Це дасть можливість художникам на цій локації також далі малювати, щоб не малювали на стінах будинків і десь там, де це не потрібно, не доречно. Тому ми зараз готуємо ще локації, щоб вуличні художники мали можливість себе реалізовувати.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Погода у Харкові на сьогодні, 16 липня
- Футбольна академія, поїздки за кордон, зустрічі з захисниками – проєкти для дітей та молоді у Харкові
- Державні послуги для ВПО у Харкові — як працює новий ЦНАП для переселенців
- Понад 600 харків’ян залишаються без електропостачання через негоду
- Заміна найстарішої тепломагістралі міста триває на Героїв Харкова