Сегодня во всем мире отмечают День светофора

05.08.2014 15:28   -
Автор:

Червоне світло – шляху нема. Жовте – приготуйся. Зелене – вирушай. Це правило сьгодні знають всі українці з дитячого садка. Щоправда, не у всьому світі ним користуються. Для деяких країн світлофори і сьогодні – розкіш. В Індії, наприклад, водії їздять, як заманеться.

Більшість країн від такого безладу відмовилася ще сто років тому. 5 серпня в американському місті Клівленд з'явився перший попередник сучасних світлофорів. Він мав червоний і зелений ліхтарі, а при перемиканні світла видавав звуковий сигнал. Триколірний же пристрій у тому вигляді, до якого ми звикли, з використанням жовтого ліхтаря, був встановлений шість років потому в Детройті та Нью-Йорку.

Юлія Чорна кореспондент

В Україні ж перший електронний регулювальник дорожнього руху з"явився саме в Харкові. У 1936 році. І тепер по всі Україні, за даними співробітників ДАЇ, їх десятки тисяч. Щож до Першої столиці, то саме тут розмаїття електронних регулювальників сьогодні вражає.

На вулицях міста працюють світлофори з фотоелементами. Коли пішохід підходить до нього, елемент реагує і вмикається світло. В центрі міста – діодні і радіосвітлофори, звукові пристрої, які самі відраховують час і голосом дозволяють перехід. Їх встановили, щоб незрячим було зручно перетинати дорогу.

Та не всі світлофори в Харкові сучасні. Є й старого зразка. Однак їх поступово замінюють на нові. Робота ведеться в усіх районах міста. До того ж комплексна. Разом із електронними регулювальниками оновлюють і пішохідні переходи.

Сергій Дульфан директор Департамента транспорту

Плановая работа все равно идет. Мы заканчиваем уже замену всех светофоров на Полтавском Шляхе. Там уже практически все цифровые. Вы знаете, мы закончили возле Турбоатома. Очень больное место было, там гибли люди. Скоро, наверное, будем анонсировать новое строительство.

Незабаром, кажуть фахівці, міські світлофори обладнають і новими системами захисту від грози. Щоб під час негоди прилади не виходили з ладу.