"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Сексуальное воспитание в школе. В МОН рассказали, что для внедрения программы нужно найти подход

Згода на секс, толерантність, ЛГБТ спільнота, правила контрацепції та ознаки домагань. Всі ці теми не знаходяться в топі навчання в школі. Сексуальну освіту загалом вивчають факультативно або ж впроваджують в інші предмети. Але ця тема є дуже важливою і в багатьох країнах світу їй приділяють не аби яку увагу, адже, за даними досліджень, діти не хочуть підіймати цю тему із батьками, тож тут має прийти на допомогу орієнтована програма сексуальної освіти. Такої ж думки притримується й міністр освіти та науки Ганна Новосад. Але поки що голова відомства не знає як змінити ситуацію з сексуальним вихованням у молоді.  
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України 
 
Якщо ви говорите, що ми повинні відкрито говорити про сексуальну орієнтацію і про сексуальну освіту в цілому, то я вважаю, що сексуальна освіта в школі – це важливо, але ми ще повинні знайти підходи, як його правильно впроваджувати. Зараз у мене немає готової відповіді, як зробити так, щоб не зробити з цього ідею, яку дискредитують.
 
Загалом проблема сексуального виховання є не лише в Україні, а й в інших країнах пострадянського простору. Адже чи не десятиріччями її або ж уникали взагалі, або ж вивчали побіжно. Тож наразі головне – правильно пояснити школярам, що у кожної людини є свобода вибору, каже Ганна Новосад. Це стосується й питань ЛГБТ та гендерної ідентичності.   
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України 
 
Якщо говорити про мою особисту позицію з цього питання, то я вважаю, що у вільному суспільстві держава не повинна лізти в приватне життя людини, взаємини з партнером чи партнеркою – це право кожного і кожної обирати, з ким будувати своє життя. Але мені здається, що українське суспільство в цілому ще не прийшло до визнання прав ЛГБТ і узаконення цих прав. А просто взяти те, що в моєму світі є нормальним і принести в школу, мені здається, що це буде сприйнято з великим опором і результату так не домогтися. 
 
Та все ж розуміння прав, свободи та повага до вибору інших – одна з головних цінностей, що впроваджує нова українська школа, підсумувала Ганна Новосад.