Сенсорна кімната, хібукі-терапія, машина для обіймів: як допомогти малечі подолати стрес війни (відео)
Сенсорний дощик, який змінює свої кольори, доріжка з поверхнями різних структур – ці методи реабілітації так важливі для діток, що потерпають від війни. Сучасна інтерактивна пісочниця, сухий басейн, аерогамаки, затишний камін, а біля нього пухнастий ведмедик. Плюс м’яке світло з різноманітними підсвітками та динаміки, з яких лунають заспокійливі звуки природи. Це сенсорна кімната інклюзивно-ресурсного центру, який є комунальним закладом харківської міської ради. Керівниця центру говорить, це найулюбленіша кімната маленьких відвідувачів.
ІРИНА ВИШНЕВА
Основним призначенням її є стабілізація психоемоційного стану дітей, особливих дітей, дітей, які отримали психологічну травму. І тут знаходиться чотири зони: зона землі, вогню, повітря і води. І відповідно облаштовані. Для того, щоб надати дітям можливість отримати відчуття спокою, гармонізувати, збалансувати свій власний емоційний стан, і т.д.
А ось так, за допомогою м’якої іграшки , а саме песика, психотерапевт проводить сеанси емоційного розвантаження. Метод заснували в Ізраїлі під час війни. І цей досвід сьогодні використовують спеціалісти харківського ресурсного центру, розповідає спеціаліст з хібукі.
Терапія побудована, таким чином, що Собаку-обіймаку! малеча сприймає, як свого співрозмовника, не звертаючи уваги на дорослого педагога поруч. Тож, як з другом ділиться з песиком своїми страхами, секретами.
КАРІНА МУРЗІНА ФАХІВЕЦЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ, ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ, ХІБУКІ-ТЕРАПЕВТ
Хібукі – це бронежелет для дитини. Коли він спілкується з цим песиком, він може відчувати себе захищеним та впевненим. І саме таким чином і здійснюється емоційна реабілітація дитини. В нього великі, сумні очі і дуже довгі вушка. Цими вушками він вміє чути, слухати, а ще їх можна використовувати, як серветку для сліз або дітки можуть закривати власні вушка під час гучних звуків.
Тому такі методи, як хібукі-терапія сьогодні так потрібні маленьким мешканцям Харкова.
ТЕТЯНА КАСЯНЧУК ПЕДАГОГ-РЕАБІЛІТОЛОГ
Застосовується для реабілітації діточок з аутизмом, або дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Наприклад, дітей з ДЦП.
Війна це жах, кошмар, біль. Не кожен дорослий витримає. Що ж казати про малечу. На жаль, багато довелось пережити маленьким харків’янам. Часто у дітей через стрес, викликаний всіма проявами війни, виникає дефект мовлення, розповідає спеціаліст центру.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІРИНА МОРОЗ ПЕДАГОГ-ДЕФЕКТОЛОГ
Дітки можуть замикатись, не лише порушення мовлення, можуть замикатися в собі, можуть взагалі не розмовляти. Може з’явитись заїкання. Основна задача дефектолога, це навчання, виховання, соціалізація також.
Найбільше дітям подобаються, розповідає дефектолог, ігри на екрані, завдяки яким розвиваються логіка мислення, пам’ять, швидкість реагування, і звісно ж покращується мова.
Всі ці унікальні методи реабілітації сконцентровані в Харківському інклюзивно-ресурсному центрі номер один. Наразі у Харкові два таких унікальних комунальних заклада
ІРИНА ВИШНЕВА ДИРЕКТОР КЗ “ХАРКІВСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР №1” ХМР
Ми два центри є ексклюзивні, тому що таку роботу більше в часних практиках більше ви не знайдете. Це державна установа. І за часи війни нашим додатковим завданням є надання психологічної допомоги всим тим особам, які зазнали психічної травми в наслідок загрози для життя.
І якщо до війни в центрі реабілітацію проходили діти з особливими освітніми потребами, то сьогодні допомога надається всім, хто потерпає від війни.
ІРИНА ВИШНЕВА ДИРЕКТОР КЗ “ХАРКІВСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР №1” ХМР
До нас приходять сьогодні не тільки діти міста Харкова, а і внутрішньо переміщені особи, діти з Луганської, Донецької, Харківської області зверталися до нас неодноразово і ми надаємо адресну допомогу конкретну.
Робота фахівців інклюзивно-ресурсних центрів надважлива. Емоційно- психологічний стан маленьких харків’ян сьогодні як ніколи потребує захисту і відчуття безпеки.
ОСТАННІ НОВИНИ
- СБУ викрила настоятеля храму УПЦ (МП), який шпигував за оборонцями Харкова (фото)
- Поліція встановлює обставини аварії на окружній дорозі
- Армія рф завдала удар по центру Харкова: що відомо
- На Харківщині внаслідок атак БпЛА «Shahed» пошкоджено житловий будинок
- Сьогодні на Харківщині діє графік погодинних відключень світла