Сезон летнего оздоровления и отдыха детей- открыт
Літо – не лише період відпочинку, а й час оздоровлення. Саме тому з початком шкільних канікул маленьких мешканців Харкова приймають табори.
Із піснями та танцями відкривають новий сезон у таборі "Ромашка". Вже шістдесят років поспіль тут відпочивають діти Харківщини. На святковий захід приїхали і батьки. Говорять, цей візит у них викликає ностальгію.
Олена Величко, мати:
-В лагере всегда было хорошо Это я по себе знаю. Я вседа была в детстве в лагере, ходила. Мне очень нравилось. Поэтому я ребёнка тоже решила приобщить к этом мероприятию.
Дітям теж подобається, кажуть, тут не і розваги, і культурне дозвілля, і при цьому і умови проживання – суцільний комфорт.
Маргарита Шендрик та Аліна Ляшенко, 15 років:
Аліна: Тут всегда очень весело. Мы тут поём, развлекамся, всегда очень весело и очень круто.
Маргарита: Есть всякие мероприятия, постоянно играем-поём, ходим на танцы – есть тут кружки всякие там, можно руками поработать там, всякие безделушки сделать.
Вадим та Віталій ,7 років:
Вадим: Потому что тут весело, поём, кричалки кричим, девизы наши.
Віталій: Нам нравится с мальчиками, потому что нам разрешают в футбол играть, в баскетбол. Можем рисовать и играть.
Цього року таких таборів на Харківщині відкрили близько сорока. В них планують за літній сезон оздоровити вісімдесят тисяч дітлахів. З міста та області. Середня ціна за тритижневий відпочинок – близько трьох тисяч гривень. Щоб здешевити путівки, таборам надають пільги – на землю та комунальні послуги. А щоб оздоровити за літо якомога більше дітей, у місті традиційцно працюють пришкільні табори. І їхати з дому далеко не треба і відпочити можна. Вчителі влаштовують дозвілля, а кухарі дбають про раціон.
Арина, учениця Харківської гімназії №152:
Мы ходим в разные кружки, в спортивную школу мы ходили
Катерина, учениця Харківської гімназії №152:
-Играюсь. Приношу из дома конструктор – мы замки делаем. Гуляем, в прятки играем
Марія, учениця Харківської гімназії №152:
-Я тут играю, развлекаюсь. А дома скучно сидеть.
І справді – у пришкільному таборі щохвилини діти при справі. Зараз роблять цікавинки із незвичного матеріалу. Солоне тісто перетворюють на квіти.
Тетяна ,учениця Харківської гімназії №152:
-Сначала я делаю шарики, потом составляю в такой кружочек и делают прорезы, и составля. всё вместе и делаю из них цевточек))
Зараз у пришкільному таборі сто п*ятдесят другої гімназії – двісті п*ятдесят дітей. Тут вони з восьмої ранку до п*ятої вечора.
Людмила Луценко, директор Харківської гімназії №152:
-Находясь в пришкольном лагере – ребята более раскрепощённые, нет уроков, нет занятий. Когда предоставляются большие возможности пообщаться друг с другом, побдывать в разных местах, посетить кружки.
Звичайно, такий відпочинок для батьків – не безоплатний. За день вони сплачують десять гривень. Ці кошти йдуть лише на покриття витрат на харчування. Та соціально-незахищені родини мають пільги.
Інеса Горбачова ,головний спеціаліст Департаменту освіти:
-Из горбюджета выделяется финансирование. Более 1,5 тысяч детей за счёт средств горбюджета получили безплатные путёвки в лагеря. И имели возможность здесь получить досуг.
У Першій столиці таких таборів – сто вісімдесят. Сьогодні у них останній день роботи. Та за ці три тіжні у таких куточках відпочинку встигли оздоровитися двадцять сім тисяч харківських учнів.