Сезонна алергія чи коронавірус?
Наразі український уряд вводить поетапні пом’якшення карантину. Але низка обмежень зберігається. Це передусім носіння масок, рукавичок, наявність дезінфекції та температурний скринінг. І якщо декому може здатися, що вимірювання температури тіла на вході до місць з підвищеною скупченістю людей – зайва процедура, то лікарі зазначають: саме підвищена температура одна з головних ознак і відмінностей коронавірусу.
Коронавірус часто проходить непомітно, через що багато людей не звертаються до лікаря. І симптоми можуть бути схожим на сезонну алергію чи ГРВІ. Тому людей, які вже перехворіли на COVID-19, стверджують медики, ймовірно набагато більше, ніж зафіксовано офіційною статистикою. Вчені виділили 5 специфічних симптомів, які можуть вказати, що людина вже перенесла коронавірус чи хворіє на нього:
5 нетипових симптомів коронавірусу:
– Біль у животі – іноді може означати розвиток пневмонії в нижніх частинах легень. Тому до такого симптому треба поставитися уважно.
– Діарея – у половини з перших 204 обстежених пацієнтів був виявлений такий симптом.
– Втрата нюху – деякі клітини в носі містять білки, по яких SARS-CoV-2 б'є в першу чергу. Саме так інфекція проникає в організм. Такі люди стають рознощиками інфекції, оскільки самі не розуміють, що хворі.
– Кон'юнктивіт - може виражатися в налитих кров'ю очах, печінням, скупченням гною, свербінням в очах.
– Втома – може бути симптомом коронавірусу. Потрібно звернути увагу, якщо це почуття не є наслідком перевтоми.
Але як відрізнити коронавірус від полінозу чи звичайної застуди. Сезонні алергії як правило, назальні, а всі симптоми зосереджені в голові, пояснюють фахівці. Ознаки коронавірусу і грипу більш системні.
Грип і новий коронавірус впливають на інші системи і на нижні дихальні шляхи. Вірогідно, з носа текти не буде. Але може з’явитися біль у горлі, кашель, температура чи задишка. Тож це трішки інша клінічна діагностика.
Вірусологи радять уважно поставитися саме до температури. Адже при алергії вона зазвичай не піднімається. Також алергія не призводить до задишки, одні й ті ж симптоми з’являються приблизно в один і той же час з року в рік. Симптоми ж коронавірусу й грипу можуть вивести хворого з ладу, пояснюють лікарі, і ці захворювання дійсно проявляються однаково, а ускладнення мають тяжкі.
Якщо у вас справді коронавірус чи грип, ви будете почуватися настільки втомленими, все буде так боліти, що з підвестися з ліжка буде важко. Всі помітять зміни. Алергія може спричинити відчуття втоми, але серйозного болю в м’язах не буде.
Застуда і м’які симптоми грипу зазвичай проходять самі. За умови якісного відпочинку й належного догляду хворий починає почуватися краще за кілька днів. Симптоми коронавірусу чи гострого грипу можуть погіршуватися з часом. Підозрювати коронавірус точно варто в тому випадку, якщо стає важко дихати. І це точний знак, що пора звернутися по допомогу. ПЛР-тестування дасть змогу визначити коронавірус у хворого і розпочати вчасне лікування.
Тож такі надокучливі процедури, як одягання маски у транспорті, метро, супермаркетах, дезінфекція рук та температурний скринінг – це не забаганки урядовців, а дієві методи запобігання розповсюдження небезпечної хвороби, зазначають у міністерстві охорони здоров’я.