«Щоб допомогти людям». У Харкові ухвалили програму з відновлення понівечених росіянами відомчих будинків

23.11.2023 15:04   -

Більше 4 з половиною тисяч житлових будинків Харкова – понівечені через дії російського агресора. Понад тисячу багатоповерхівок – це пряме влучення снарядів. Місто ж поки відновлює те, на що вистачає коштів. Щоправда, доля зруйнованого, або пошкодженого відомчого житлового фонду повисла в повітрі. Виконувати відновлювальні роботи – обов’язок держави. Фінансувати ремонти зруйнованих будинків, повинен уряд з бюджету України, але в ньому такі кошти непередбачені. Тому на крайній сесії Харківської міськради була затверджена відповідна програма, яка суттєво вплине на ситуацію з такими будинками.

ВІТАЛІЙ МІРОШНИК ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ
Ми пропонуємо міську програму, яка буде дозволяти в рамках співфінансування надасть нам можливість проводити будь-які роботи по відновленню в наслідок російської агресії цих відомчих житлових будинків для того, щоб нашим мешканцям, нашого міста надати все ж таки можливість жити в нормальних умовах. Ми знаємо, що у нас є міністерства, де досить повільно ухвалюються питання, є банкроти, але відомчий житловий фонд залишився і люди залишились сам на сам. Тому сьогодні саме міська влада і приймає таке рішення і пропонує депутатам затвердити цю програму, щоб надати можливість нам допомагати людям.

Згідно офіційної інформації муніципалітету наразі внаслідок бойових дій у Харкові пошкоджено майже три десятки об’єктів відомчого житлового фонду. Мова про шість гуртожитків та двадцять три житлові будинки.  А завдяки ухваленій програмі, кажуть спеціалісти, Харків вже матиме повноваження обстежити такі об’єкти, розробити проекти та провести експертизу, щоб вже згодом виконати відповідні роботи з ремонту таких будинків. До цього муніципалітет просто не міг цього робити, закон не дозволяв. Бо то справа держави.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІТАЛІЙ МІРОШНИК ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ
Відповідно до законодавства на сьогоднішній день відомчий житловий фонд повинен відновлювати власник. Власник є держава, чи то Міноборони, чи то міносвіти, медицини. Практика показує, що вони всі інертні. Від прийняття рішення до реалізації, на жаль, на сьогоднішній день ми бачимо, що взагалі нічого не відбувається. Закон каже, що ми повинні підходити через програмний підхід – орган місцевого самоврядування повинен саме так чинити. На сьогоднішній день якщо у нас є програми по житловому фонду працювати ОСББ, ЖБК, ЖК, управителі, – там все зрозуміло. А ось саме відомчий житловий фонд , а це як правило гуртожитки і таке інше, там у нас немає на сьогоднішній день даже змоги їм допомогти при цьому не виходячи за правові, як то кажуть кордони.

За попередніми підрахунками на цю програму співфінансування, зокрема на роботи з обстеження та реновацію таких відомчих житлових будинків місто передбачило 70 мільйонів гривень. Це попереднє фінансування суто на 2024 рік.

ОСТАННІ НОВИНИ