Що запрацює з 11 травня та що таке адаптивний карантин?

08.05.2020 13:53   -
Автор:
Дитячі та спортивні майданчики таки можна буде відвідувати з 11 травня. Раніше Уряд не включав їх до переліку послаблень, проте в оприлюдненій постанові про це вже йдеться мова. А ще Кабмін дозволив працювати непродовольчим магазинам, навіть тим, що розташовані в ТРЦ.
 
Постанова Кабінету міністрів України
 
За умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.
 
Проте фудкорти та зони розваг в ТРЦ все так само – під забороною. Проте дозволили проводити кіно- та відеозйомки, репетиції в цирках та театрах, концертних організаціях та художніх колективах. Але в групі не більше з п'ятдесятьох людей та без глядачів. А ще з 11 травня в країні діятиме адаптивний карантин. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я
 
Органи місцевого самоврядування мають право і це, в тому числі, їх обов'язок посилювати ті чи інші карантинні заходи. Саме це і є таким адаптивним карантином, це коли держава встановлює на рівні всієї держави певне правило, а якщо ситуація погіршується, то органи місцевого самоврядування, місцева влада посилює карантин в залежності від ситуації.
 
За словами Максима Степанова, днями міністерство передасть органам місцевого самоврядування рекомендації щодо адаптивного карантину. Щодо посилення обмежень, то ця постанова Уряду набуде чинності з 11 травня.