Школи і дитсадки можуть запрацювати інакше. МОЗ може ініціювати зміни
COVID-19 уражає українців. Наразі вірус не тільки призводе до важких ускладнень і госпіталізації хворих, а й до летальних наслідків. Померлих від коронавірусу в Україні вже понад 3 тисячі. Як вже з'ясували фахівці майже 80,% з них мали серцево-судинні неврологічні недуги, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, печінки, легень. При цьому кожного другого із супутньою патологією було ще декілька захворювань. А от щодо статево-вікової структури померлих, то тут більшість складають чоловіки їх 54% та особи віком 50 років і старші, таких 92%. Статистика не втішна, кажуть у МОЗ, і вкотре закликають усіх дотримуватися заходів безпеки – маска, дистанція і чисті руки.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
COVID не зупиняється. Єдине щоможе його зупинити і зменшити кількість захворівших, зменшити кількість людей, які кожного дня госпіталізуються з цим діагнозом – це дотримання правил нової реальності, які існують в нас з початком епідемії. Я думаю для всіх зрозуміло , що при передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом, чим більше людей знходяться поруч, разом, ще й без засобів захисту, тим бльше може інфікуватися велика кількість людей.
При цьому очільник МОЗ не виключає, що встановлені в країні обмеження для регіонів з “червоним” рівнем епідемічної небезпеки можуть бути переглянуті. Головне, зазначає, щоби протиепідемічні заходи виконувались на місцях. І це питання, каже, вже узгоджено з мерами міст, які теж висловили і свою позицію стосовно обмежень, зокрема щодо роботи шкіл і дитячих садків.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Я провів велику селекторну нараду з мерами обласних центрів наших. Була дуже відверта розмова протягом 2,5 годин. Ми домовились по багатьом позиціям, що саме будемо робити. Я готовий ініціювати всі ці зміни в постановах уряду.
Щоправда яких саме змін слід чекати, у МОЗ не озвучили, але наразі запевнили всі вони буждуть спрямовані на те, щоб зупинити коронавірус.