Школьников в Украине обяжут изучать Правила дорожного движения

17.02.2020 13:27   -
Автор:
Останнім часом з'явилось чимало нових засобів пересування, це і гіроскутери, і моноколеса, електроскейти і електросамокати. Користуються ними частіше всього діти і підлітки, говорять в координаційній раді Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху. 
 
З раннього віку діти починають оволодівати особистими транспортними засобами у вигляді роликів, велосипедів, самокатів, моноколес, гіро- та просто скутерів. І чим доросліша дитина, тим більшою стає швидкість цього транспорту. 
 
Не знаючи правил дорожнього руху, малолітні водії  наражають на небезпеку і себе, і пішоходів. Про це свідчить сумна статистика ДТП.
 
З вини дітей  кількість ДТП у 2019 році  стало більше на 26 %, в порівнянні з минулими роками. Загинуло 12-теро дітей, травмовано- 317.  А вже потягом січня 2020  з вини дітей сталося 25  ДТП. На щастя,  загиблих нема, але травмовано 12. І це вдвічі більше, ніж рік тому. 
 
Електричний транспорт (такий як, гіроскутери, моноколеса) на відміну від того, що керується м'язами (ролики, скейти, самокати) пересувається набагато швидше пішоходів. Тому водію такого  електротранспорту  потрібні навички безпечної їзди на тротуарах. Водночас ці засоби пересування  врази повільніші, ніж  автомобілі. Тож  без знання Правил руху і дорожніх знаків пересуватись ними автошляхами небезпечно! Законодавством, до речі, передбачено, що учасник дорожнього руху, в тому числі і пішохід, повинен не лише знати, але й дотримуватися вимог ПДР. Тому експерти вважають, що підготовка дітей і підлітків обов*язково повинна здійснюватися, і  пропонують робити це у три етапи.
 
Перший етап – початковий рівень – для дітей дошкільного віку.
Другий – основи безпеки – для початкової школи. В тому числі навички безпечної їзди на електротранспорті (гіроскутерах, електоросамокатах, моноколесах, тощо)
Третій – підготовка водіїїв скутерів, мотоциклів, автівок з обов*язковим складанням іспитів – для загальноосвітньої школи.
 
Очікується, що перший і другий етапи будуть обов'язковими, третій -  за бажанням, повідомляють  в координаційній раді Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху.
 
Ми активно просуваємо ідею обов*язкового вивчення ПДР у школах. І дискусія точиться лише над питанням – де брати додаткові години і кваліфікованих викладачів.
 
У міністерстві освіти і науки говорять, що підтримують думку експертів безпеки дорожнього руху, і планують впровадити вивчення правил у навчальних закладах з 2022 року, при переході на 12-ти річне навчання. Також  додати ще й практичні заняття з керування з іспитами у сервісних центрах МВС. Тобто учні  матимуть можливість отримати не лише знання, а й водійські права на керування мопедом, мотоциклом та автівкою.