Силовий блок Харківщини об’єднався з муніципалітетом довкола програми “Безпечне місто”

19.05.2020 15:18   -
Автор:
За правопорядком, безпекою харків'ян та криміногенною ситуацією у  Харкові слідкуватимуть через єдину систему відеоспостереження. Саме вона є однією з ланок програми "Безпечне місто". Всі деталі реалізації проекту силовики Харківщини та керівництво муніципалітету обсудили на спільній нараді.  
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
Безпечний Харків – стратегічно важливий напрямок для нас. І ми хочемо створити місто в якому рівень злочинності буде постійно зменшуватися, а жителі будуть бачити не тільки на цифрах, а й на власному досвіді те, що робиться правоохоронними органами. Не будуть боятися виходити на вулицю. Будуть знати, що в разі непередбачених ситуацій їм завжди допоможуть правоохоронні органи. І вони будуть їм довіряти. Моя команда вже займається створенням ситуаційного центру у місті Харкові. Це глобальний інфраструктурний проект, який допоможе зробити Харків безпечним містом і привести нас до спільної мети. 
   
Створення єдиної комплексної системи відеонагляду, зауважив Геннадій Кернес,  буде першим кроком на шляху до реалізації програми "Безпечне місто". Відеокамери працюватимуть цілодобово в реальному часі. 
 
Роман Дудін начальник ХОУ СБУ 
 
Ми вважаємо,  що в місті Харкові має бути і має функціонувати програма "Безпечне місто". Відеофіксація окремих вулиць, окремих районів. Щоб все це мало єдину якусь платформу з доступом до всіх силових структур та підрозділів з метою зменшення криміногенної ситуації , з метою покращення нашої роботи. Все це буде будуватися,- ця платформа, на базі міської ради. 
 
На нараді, кожне з відомств презентувало свої напрацювання. Протягом тижня силовики пообіцяли озвучити муніципалітету свої рекомендації щодо вдосконалення системи.  
 
Валерій Сокуренко начальник ГУ НП в Харківській області 
 
Громадяни повинні відчувати себе захищеними на наших площах, на наших вулицях, на шляхах держави. І це прямий шлях до того, щоб дійсно так було. У всякому разі вуличну злочинність, те що найбільше турбує наших громадян, наших жителів великого міста Харкова ми зможемо, ну якщо не здолати , но скажем обмежити і суттєво. 
 
Камери системи відеонагляду автоматично розпізнаватимуть підозрілі предмети у громадських місцях та на стратегічних об'єктах. Таких як, -  пункти пропуску та вокзали. Правоохоронці же отримають доступ до контенту. А це суттєво, сподіваються в мерії, вплине на швидкість розкриття злочинів. У межах проекту буде створено Ситуаційний центр. Фінансові витрати проекту, підкреслив мер, бере на себе місто.     
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
Це старт, той який ми чекали. Тому, що ми працювали над своїм ситуаційним центром. Правоохоронні органи кожен над своїм ситуаційним центром. Це буде одна платформа, яка буде дуже сучасна. Тому що будуть розпізнавати знаки, обличчя, будуть розпізнавати колір машини і так далі. Ця платформа буде розроблена нами, а також крупними ІТ-компаніями. Тому, що ми провели вже  перемовини з такою компанією як  Huawei по питанню "Безпечне місто" . Також ми проводимо багато перемовин, а також діл робимо по питанню  "SMART CITY"  Харків – умне місто. Тому, я думаю, що ми повинні бути в безпеці всі городяни, всі гості нашого міста. І те, що сьогодні дали старт цьому правоохоронному органі це дуже дуже гарно.