Скільки закладів освіти Харкова, що постраждали від «прильотів», відновлять до кінця року (відео)

19.12.2023 20:16   -

Його врятували від опадів, що ще б більше зашкодили стану будівлі. Це один з ліцеїв Немишлянського району. В цьому навчальному закладі повним ходом йде відновлення. Від чисельних «прильотів» поруч в ліцеї майже не залишилось вцілілих вікон. Зараз вже про це і не скажеш.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Постраждав цей заклад від ударно-вибухової хвилі та осколкових влучань. У цьому закладі постраждала покрівля, це понад 2 000 квадратних метрів, близько 500 квадратних метрів вікон – були пошкоджені або вилетіли зовсім разом із рамою. Частина відмостки. Тобто конструктивних ушкоджень на цьому об’єкті немає. Але заради того, щоб врятувати цей заклад потрібно було провести роботи по закриттю контуру, відновленню покрівлі і зберегти матеріальні цінності та увесь учбовий заклад загалом. На теперішній час роботи з покрівлі основні завершені, це 2 200 метрів квадратних, є ще додатковий об’єм, який ми виявили і ми його будемо доробляти, а поки що планові роботи з покрівлі закінчені. Те, що стосується відмостки – вона завершена, вже повністю зроблена і наразі вставляються вікна і будуть виконуватись зовнішні та внутрішні відкоси.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Загалом пошкоджених у місті Харкові навчальних закладів понад 80. На теперішній час договірні відносини і юридичні обов’язки взяті по 40 об’єктах – це, що стосується субвенції, що була надана державою. І 2 об’єкти, які ми виконуємо за міський бюджет. Сьогодні ми закінчуємо 20 об’єктів, думаю, що до кінця року їх буде 22. Тобто там де роботи будуть завершені або на 100% або на 98% – треба прибрати, сміття вивезти і таке інше. Усі інші будуть продовжені у 2024 році, субвенція це дозволяє, бо вона на 2023-2024 рік виділена. Тому будемо і надалі працювати. Я думаю, що до кінця весни ми завершимо об’єкти, на які були надані кошти. Але у нас є понад 5 об’єктів з прямими влучаннями, а саме туди прилітали ракети С-300 і артилерійські снаряди – там великі руйнування. Відновлення таких об’єктів потребує значних коштів. Тобто вони вимірюються сотнями мільйонів, тому що руйнування значні, вщент роздроблені корпуси, значні руйнування конструктивів об’єктів. Харків насамперед не в змозі витримати такий тиск фінансовий. Тому, що якщо проектувати на ушкодження то на сьогодення це неймовірна сума для міста. Тому ми будемо і надалі подаватися до держави за субвенцією і просити надати кошти на відновлення об’єктів шкіл. Ще у нас є питання стосовно дитячих садочків, яких у нас у тій чи іншій мірі пошкоджено близько 100. Але 4 з них зруйновані частково таким чином, як і 5 шкіл про які я сказав, куди були прямі влучання С-300, тобто це руйнування конструктивні. Ці садочки ми також будемо подавати на субвенцію до держави, бо не зможемо міським бюджетом відновити ці об’єкти.

ОСТАННІ НОВИНИ