Складнощі виникають не лише через війну та негоду: комунальники звернулися з проханням до харків’ян
Нині їхня праця слугує яскравим прикладом того, як навіть під час війни можливо утримувати житлову інфраструктуру на високому рівні. Комунальні служби прифронтового Харкова не зупиняють свою роботу ні на день, забезпечуючи необхідні умови для комфортного життя мешканців. Робота триває злагоджено завдяки співпраці місцевих адміністрацій, міжнародних фондів та волонтерів.
ОЛЕКСАНДР КАРПОВ НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ № 19 КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ КП «ЖИТЛОКОМСЕРВІС»
Ми ж працюємо практично з 2022 року, і 2023 рік, і 2024. Міжнародний фонд допомоги теж працює. Вони всі співпрацюють з адміністрацією Київського району. Казанжиєва Неллі Василівна також допомагає, і мер приїжджає сюди. Так що всі приїжджають, всі допомагають. Комунальні служби працюють, тепло 100%, у 2022 році не було у нас у 8 будинках, в 2023 році зʼявилось опалення у всіх будинках, холодне водопостачання також у всіх будинках, тобто, на сьогоднішній день 100% все підключено, все працює.
Під звуки сирен у Харкові буденне життя продовжується. Зокрема, у Київському районі комунальні служби “Житлокомсервісу” щоденно отримують до 30 заявок від мешканців із проханням вирішити певні побутові проблеми.
ОЛЕКСАНДР КАРПОВ НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ № 19 КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ КП «ЖИТЛОКОМСЕРВІС»
Надходять заявки, десь покрівля у когось протікає, десь у когось вікна вітром вибило. Ми виходимо на місце, дивимся, оглядаємо і подаємо заявку на підрядну організацію, вони приїжджають та виконують роботи.
Серед наймасштабніших завдань – відновлення вікон у будинках, що постраждали від бойових дій. Ремонтники вже встановили близько 1800 нових вікон, але існують проблеми, які гальмують цей процес. Головна з них – відсутність мешканців у багатьох приватизованих квартирах, до яких комунальники просто не мають доступу.
ОЛЕКСАНДР КАРПОВ НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ № 19 КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ КП «ЖИТЛОКОМСЕРВІС»
По квартирним вікнам, відсутні власники цих квартир, вони за кордоном, чи в інших містах. Так що, поки квартири приватизовані, ми туди зайти не можемо, ні підрядні організації, ні помічники з-за кордону, які до нас приїжджають. Тобто поки така ситуація.
Пліч-о-пліч із “Жилкомсервісом” у Київському районі працюють і комунальники “Харківблагоустрою”. Саме вони щоденно приводять до ладу прибудинкову територію. Їхня мета – чисті та безпечні вулиці, де кожен харків’янин зможе відчувати себе затишно.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
НОРАЙН ШАХНАЗАРЯН НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ №10 КИЇВСЬКОЇ ФІЛІЇ КП “ХАРКІВБЛАГОУСТРІЙ”
Ми кожен день важко працюємо. У нас дуже важка праця. Якщо падає сніг, ми можемо вийти на роботу раніше, о 5-6 ранку. Буває, двірники беруть із собою ліхтарики. У нас всі працьовиті. Намагаємося, щоб людям було зручно, було комфортно, щоб територія була чиста і затишна.
Зима додає роботи і людям, і машинам. Від снігопадів і до ожеледиці – всі виклики потребують швидкої реакції та відповідного устаткування. Парк техніки комунальників ретельно обслуговується та переобладнується в залежності від актуальних потреб та сезонних викликів.
НОРАЙН ШАХНАЗАРЯН НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ №10 КИЇВСЬКОЇ ФІЛІЇ КП “ХАРКІВБЛАГОУСТРІЙ”
Є у нас трактор, який може завантажувальні та розвантажувальні роботи виконувати, є у нас трактор, який внутрішньоквартальні дороги чистить. Є у нас трактор з ковшем снігоприбиральним.
Однак навіть найкраще обладнання не завжди може працювати ефективно через людський фактор. Зокрема, однією з найбільших проблем є паркування приватного транспорту, яке обмежує роботу техніки у дворах. Комунальники стикаються з ситуаціями, коли трактори просто не можуть маневрувати між щільно припаркованими автомобілями
НОРАЙН ШАХНАЗАРЯН НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ №10 КИЇВСЬКОЇ ФІЛІЇ КП “ХАРКІВБЛАГОУСТРІЙ”
Дуже нам ще в зимовий період заважають автомобілі. Особистий транспорт паркують, трактор між ними не може маневрувати. Не в кожному дворі є широкий проїзд, тому тракторові це дуже заважає. Я дуже б побажав, щоб мешканці з розумінням підходили до цієї проблеми. Особистий транспорт треба зберігати на автостоянках, є багато людей, у яких є особистий гараж, але машину паркують біля підʼїзду. Це незручності для нашої праці.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Виставка «Різдвяна»: мистецтво, яке дарує надію і тепло в часи випробувань
- Складнощі виникають не лише через війну та негоду: комунальники звернулися з проханням до харків’ян
- До Харкова привезли Вифлеємський вогонь (відео)
- Висотка у Салтівському районі по якій неодноразово «прилітало» змінює свій вигляд
- Внаслідок удару по Харківщині загинули троє людей