Скорую помощь переподготовят
Якщо будуть розроблені ефективні маршрути та повноцінно запрацює система «Централь -103», зазначають у МОЗ, то автомобіль швидкої допомоги зможе довозити пацієнта до медичного закладу за короткий проміжок часу. Вже через 10 хвилин після виклику швидкої у місті фельдшери мають прибути до пацієнта і надати невідкладну меддопомогу, а за містом «швидка» повинна доїжджати до людини за 20 хвилин. Щоб спростити систему підпорядкування та розподілу маршрутів викликів, розповідають у міністерстві охорони здоров'я, центри надання екстреної допомоги міст та областей об’єднуються та комп"ютерізуються, машини «швидкої» обладнуються GPS-навігаторами. Медперсонал «швидкої» пройде перепідготовку.
Для цього у 2020 році відкриваються спеціальні Центри перепідготовки кадрів. Заплановано також закупівлю нових машин швидкої допомоги. Цього року виділено близько 1 мільярда гривень на оновлення автомобілів «швидкої» по всій країни. 1 квітня 2020 року плани нових маршрутів екстреної медичної допомоги будуть направлені в МОЗ. Їх зараз розробляють госпітальні ради на місцях.
Центри надання екстреної допомоги буде розділено на 2 рівні: до 1 віднесуть заклади, які можуть надавати допомогу пацієнтам з інфарктом та інсультом, до 2 – загальну медичну допомогу.«Швидка», говорять у МОЗ, повинна максимум за 60 хвилин довозити пацієнта до лікарні. Це час так званого терапевтичного вікна, коли можна надати найбільш ефективну медичну допомогу та врятувати людину.