“Сквозь запах” к абстрактной живописи. В Харьковской муниципальной галерее открылась выставка Юрия Ваткина

13.09.2013 17:50   -
Автор:

Ця робота буквально мучила художника 3 місяці. Рекордні, каже Юрій Ваткін. Зазвичай майбутня картина народжується швидко, як емоція. Так само миттєво – виплескується фарбами на полотно. Абстрактний живопис Ваткіна яскравий та динамічний, відзначають мистецтвознавці. Проте для одних людей – залишається незрозумілим, а для інших – стає бажаним придбанням. Це радує художника, але водночас і дивує.

Юрій Ваткін художник

-Я же не известный какой-нибудь художник. Если известного художника покупают любую писанину. Даже если там будет какой-нибудь этюд. Но меня ж то никто не знает в общем-то особо. И он купил. Люди, которых я не знаю, допустим. Это приятно.

Свої роботи сам художник називає суперечливими. Тому і дивується тим, хто викладає за них кругленькі суми. Про максимальний порядок цифр – не каже. А ось мінімальна вартість відома – задарма.

Юрій Ваткін художник

-Своему другу я бы подарил. Если бы сказали, Юра, мне вот нравится эта картина Я хочу повесить ее у себя дома. И я был бы счастлив, что он хочет повесить мою картину у себя дома. Я ему готов подарить.

Непідготовленому до сприйняття абстракції глядачеві у мініципальній галереї пропонують підказку. Усі представлені картини Юрія Ваткіна об"єднали під єдиною назвою: "Крізь запах".

Марина Конєва заступник директора Харківської муніципальної художньої галереї, мистецтвознавець

-Как вы воспринимаете запах? Разве логикой? Нет. Мы воспринимаем его каким-то внутренним своим ощущением: нравится-не нравится, ближе – не ближе.

На замовлення – не малює. Копії своїх робіт, навіть на велике прохання, не робить. Каже, це неможливо. Бо на полотні наче і звичайні квіти, натюрморти та пейзажі, проте побачені по-особливому. Цього не повторити, переконує Юрій Ваткін. Та й не треба. Бо життя цікаве саме своєю миттєвостю і неповторністю кожного моменту.

Тетяна Тумасян директор Харківської муніципальної художньої галереї

-Для зрителя это духовная подпитка. Это обращение в мир красоты и глубины. А для художника это возможность жить и развиваться.