Слабость, головная боль и “скачущее” давление. Как побороть симптомы метеочувствительности. Советы врача
Вчора мінус двадцять, сьогодні мінус п'ять і вже завтра, згідно прогнозів синоптиків, плюсова температура. Такі погодні коливання, розповідають лікарі, несуть багато неприємних сюрпризів людям, які страждають на хронічні захворювання. Всі вони в такі нестабільні періоди загострюються.
Валентина Нагорна лікар-терапевт, кандидат медичних наук
Воспалительные заболевания бронхо-легочной системы, сердечно-сосудистые заболевания, и, хочу отметить еще заболевания суставов и позвоночника. Реагируют суставы безусловно на перепады температур, на холод.
Страждають від температурних коливань, розповідає Валентина Нагорна, і люди з порушеннями роботи залоз внутрішньої секреції та з гіповітамінозом. Та й тим, хто не має хронічних захворювань, доводиться не солодко. Біль у суглобах, зниження працездатності, занепад сил, підвищений або знижений тиск, – всі ці симптоми метеочутливості, за даними лікарів, знайомі більшій половині населення земної кулі. І аби не погіршувати самопочуття, варто виділяти більше часу на сон, відмовитись чи звести до мінімуму вживання кави та чорного чаю, менше солити страви та істи більше калійвмісних продуктів.
Валентина Нагорна лікар-терапевт, кандидат медичних наук
Не употребляйте алкоголь, не злоупотребляйте энергетиками, ведите размеренный образ жизни, не переедайте, не употребляйте в пищу те продукты, которые тяжелы для вашего пищеварительного тракта.
Від деяких проявів метеочутливості, розповідає Валентина Нагорна, врятують фітоліки. Вони стануть у пригоді при сонливості, знесиленні та зниженні артеріального тиску.
Валентина Нагорна лікар-терапевт, кандидат медичних наук
Нужно иметь в своем рационе чаек, с утра, только в первой половине дня с так называемыми адаптогенами. Либо это будут настойки, они в аптеках продаются. Женьшень, эллеутерококк, радиола розовая, они будут тонизировать и поддерживать артериальное давление на нормальном уровне.
Якщо ж голова болить через підвищений тиск, варто надати перевагу настоянці валеріани, собачої кропиви і м'яти. Серед ефективних природних засобів боротьби із метеочутливістю – хвойні ванни. Вони, за словами фахівців, підсилюють адаптаційні можливості організму.