Смачні яблука та холодні ночі. Православні та греко-католіки відзначають Преображення Господнє або яблучний Спас
У всіх храмах Харкова – святкові літургії. Православні та греко-католики відзначають Преображення Господнє або яблучний Спас. Це свято було встановлено церквою ще в 4 столітті на честь події, що відбулася в останній рік земного життя Ісуса Христа.
Ієромонах Пімен насельник Свято-Покровського монастиря
-Мы вспоминаем события Евангельское, которое произошло незадолго до крестной смерти Христа. Он перед учениками преобразился, он им показал кусочек божества. Изменилось его тело, просела одежда как свет, так что апостолы не смогли смотреть на него. Для чего это нужно было, чтобы показать ученикам, что не просто человек идёт на крест, а Бог.
У яблучний Спас існує традиція нести до церкви на освячення яблука та інші фрукти нового врожаю. До нього, за православними канонами, їх їсти не дозволяється. Вважається, на свято перше що вродило потрібно принести Богові і після освячення почати куштування. Серед інших традицій, але скоріш вже народних – спеціальні оберіги.
Володимир продавець оберігів
-Оце деревій, ось це ворсянка – сестра чортополоха, щоб відганяла всяку нечисту силу із своєї хати. А оце просо волосовидне, щоб нічого і у нікого не просить. Ворсянка це для декорації. Її помістили до хати і вона вас радує і піднімає настрій.
За народними прикметами, яблучний Спас сповіщає, що настає осень і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після 19 серпня стають набагато холодніше.
Ігор Бескровний