Близько 180 тисяч внутрішньопереміщених осіб позбавлять виплат від держави. Як пояснила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук, є ті особи, які помилково отримують кошти. Всього ж в Україні офіційно зареєстровано 2 мільйони 600 тисяч ВПО, які отримують виплати щомісяця. І у цьому році видатки на цю статтю витрат будуть близько 72 мільярдів, зазначає міністерка. Тож згідно постанови уряду ВПО будуть перевіряти на предмет правомірності отримання виплат.
ІРИНА ВЕРЕЩУК ВІЦЕПРЕМ’ЄР МІНІСТР, МІНІСТР З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
Ті люди, які за визначенням не є ВПО втратять право на виплати. Це ті, хто повернулися до своїх домівок, проживають у своїх постійних місцях проживання або проживають закордоном. Також право на виплати втратять люди, які в період з липня поточного року, коли почали верифікація і до 1 вересня придбали у власність до прикладу новий автомобіль, або будинок, або квартиру. Тобто зробили одноразову покупку, яка є дороговартісною. Це означає, що у людей є кошти і, напевно, їм 2 000 гривень від держави щомісяця не так потрібні, як багатодітній родині або людині з інвалідністю.
За даними Мінфіну, що проводить верифікацію переселенців, близько 180 тисяч українців можуть бути позбавлені виплат з кошторису держави.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІРИНА ВЕРЕЩУК ВІЦЕПРЕМ’ЄР МІНІСТР, МІНІСТР З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
109 тисяч перебуває постійно закордоном, проживають, отримують виплати там і отримують виплати як ВПО. Майже 10 тисяч виявились так, що є в реєстрах РАГСу є такі як померлі і досі отримують виплати. Також були знайдені помилки в реєстрі, а саме коли двоє з членів родини, наприклад і батько, і мати подали на виплати тих самих дітей. Таких родин знайшли майже 60 тисяч, одже ці всі помилки будуть виправлені. Звичайно, можуть бути різні ситуації і система може помилково комусь відключити виплати. Я дуже прошу звертатися 15-48 – гаряча лінія, ми чекаємо і кожному будемо допомагати, якщо були виявлені помилки повернути виплати.
Ірина Верещук зауважує, що всі ці люди, згідно з процедурою передбаченої Кабміном, були проінформовані про скасування виплат. А що ж до питання повернення коштів для тих людей, які не правомірно отримували виплати – то відповідно закону, наголошує міністерка, такого не буде.
ІРИНА ВЕРЕЩУК ВІЦЕПРЕМ’ЄР МІНІСТР, МІНІСТР З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
Ні, не буде ставитися. Ця постанова діє власне з 15 липня і надалі. Ми вважаємо, що якщо держава не написала інших правил до цього часу, то ми не можемо у людей вимагати регресивно, щось там заднім числом повертати. Якщо система допустила помилку, то це проблема системи.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На станції метро «Історичний музей» працює резиденція Святого Миколая для маленьких харківʼян
- російський командир, який бомбив Харківщину, у критичному стані після вибуху
- Сапери ДСНС продовжують розмінування деокупованих територій Ізюмщини (фото)
- Правоохоронці Харківщини продовжують евакуацію цивільних із Куп’янського району
- Поліцейські Харкова оперативно затримали грабіжника