Сотрудничество Украины с МВФ – на паузе
Співпраця з МВФ – на паузі. Все через гальмування ухвалення законопроекту щодо врегулювання банківської сфери. Напередодні парламентарі проголосували за документ в першому читанні, проте після – пропонують внести до нього 16 тисяч правок. Ця кількість корективів – абсолютно рекордна.
Для прикладу, до законопроекту про ринок землі в другому читанні внесли близько чотирьох тисяч правок, що розглядали протягом двох місяців. А ці два закони про врегулювання банківської сфери та відкриття ринку землі – обов'язкові умови від МВФ для отримання чергового траншу.
Заява МВФ
Ми очікуємо остаточне ухвалення законопроекту, спрямованого на посилення засад реструктуризації банків. Ми також очікуємо на ухвалення змін до бюджету на 2020 рік, які допоможуть владі дати відповідь на надзвичайні виклики, що постали внаслідок COVID-19.
Тобто в МВФ ще раз підкреслили, не має виконання умов , отже немає й кредиту. А без нього керівництво держави може не втримати економіку країни, вважають в міжнародному фонді. Адже через пандемію коронавірусу, уряд перерозподілив кошти з держбюджету і багато програм залишаються недофінансованими. Тож МВФ не виключає загрозу дефолту в України.
Заява МВФ
Я лише наведу слова, які стоять в одному рядку зі словом "дефолт": девальвація, інфляція, банкрутства, порожні магазини, набіги на банки, соціальні протести, насильство на вулицях, мародерство, міжнародна ізоляція
На думку економістів, якщо держава не продовжить співпрацю МВФ – золотовалютних резервів вистачить на дуже короткий проміжок часу, а от якщо траншів від міжнародного фонду не буде взагалі – варто очікувати дефолт. Для країни це може стати як кінцем, так і початком. Експерти і досі не визначилися з плюсами та мінусами дефолту.
Адже в період банкрутства країни можна домовитися з кредиторами на більш вигідні умови, а власні кошти витрачати лише на внутрішню економіку, без повертання існуючих позик. Падіння нацвалюти також може стати рятувальним кругом, бо, як наслідок, й дешевшає вироблений товар держави, а це – скоріше плюс для конкурентноспроможного експорту.
Таким чином зростають й реальні виробництва, адже грошей на імпортний товар в країні бути й не може. Проте більшість країн не поспішають оголошувати дефолт. Все через те, що є і вагомі мінуси. По-перше, на міжнародній арені падає репутація країні, як наслідок інвестори не захочуть мати відносини с такою державою, і можуть припинити власні виробництва на її території. Також під час дефолту може зрости й безробіття. А щодо банків, фінустанови не зможуть використовувати іноземні кредити, а рахунки громадян та компаній за кордоном заморожуються.