Специалисты, которые хотят работать в селе, получат финансовую поддержку и свое жилье
Рівень працевлаштування на Харківщині постійно зростає. Так, від початку цього року обласний центр зайнятості допоміг знайти роботу більше півсотні тисяч людей.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
-Це більше, ніж в минулому році на 3000 осіб. Стандартні форми наші такі, якими ми займалися кожен рік, це оплачувані громадські роботи, до них ми залучили майже 24 тисяч осіб. До професійного навчання було залучено 15,5 тисяч осіб, це відповідає минулорічним показникам.
Такі показники – це результати змін в законі "Про зайнятість населення", який набув чинності на початку цього року. Цей документ завдав найбільшого удару по безробіттю, кажуть в обласному центрі зайнятості.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
-По-перше, мені хотілося б відзначити такий новий напрямок нашої роботи, як компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску за працевлаштування осіб, які неконкурентноспроможні на ринку праці, які відносяться до 5% квоти. Таким чином ми працевлаштували на нові робочі місця майже 700 осіб.
А ще новий закон подбав про молодих фахівців, які після завершення ВИШу бажають працювати у сільській місцевості. Для них передбачена матеріальна допомога у розімір десяти мінімальних зарплат та забезпечення житлом. Не забули в документі і про тих, хто старше сорока п'яти років. Вони мають тепер можливість отримувати нову спеціальність, держава надає ваучер на оплату навчання. Від початку цього року ним скористалося вже більше тисячі безробітних.
Володимир Міненко директор Харківського обласного центру зайнятості
-Вартість цього ваучеру становить 10 мінімальних зарплат, мінімальна зарплата сьогодні 1218 гривень, десять мінімальних – це 12 тисяч. Єдине , що ці кошті не видаються безпесередньо людині, а якщо людина забажала в якомусь навчальному закладі здійснювати своє навчання, то центр зайнятості укладає угоду з цим навчальним закладом і відповідно до угоду перераховуються гроші за навчання.
Новий закон вніс корективи і в громадські роботи. Тепер їх фінансування здійснюється спільно з органами влади, що дало можливість збільшити кількість працюючих. Тільки за цей рік на Харківщині громадських робіт було здійснено на 8 мільйонів гривень.