Специалисты Минздрава дают рекомендации как уберечься от осенних заболеваний кожи
Осінь – період різниці температур вдень і вночі та зміна погоди, що в свою чергу, може стати причиною появи проблем зі шкірою. Тому догляд за нею важлива складова її здорового вигляду. Спеціалістии МОЗ наголошують, в першу чергу, слід звернути увагу на обличчя. Спочатку необхідно виявити тип його шкіри, а потім вже підбирати косметичні засоби. Також важливу роль відіграють режим дня та харчування.
Олександр Літус лікар-дерматолог, доктор медичних наук Безумовно правильне харчування і правильний підбір продуктів харчування є абсолютно необхідним для здорової шкіри, тому що по великому рахунку вона як маркер, який відображує внутрішній орган та стан всього організму.
У виборі правильного харчування медики радять слідкувати за порціями смаженої, гострої та жирної їжі. Однак захоплюватись не варто – все залежить від особливостей організму, але у випадку дискомфорту за необхідною консультацією завжди можна звернутись до дієтолога або гастроентеролога.
Олександр Літус лікар-дерматолог, доктор медичних наук Якщо у вас виникли якісь проблеми – із стулом, зі шкірою, що завгодно, з якимись болями всередині, то не махайте на це рукою – ідіть до лікаря. Тому що це та складова, як із машиною – якщо у вас поламалося одне колесо і воно розбалансоване і ви його не поміняєте вчасно, то це колесо з часом розіб'є всю підвіску і інші колеса і машина розсиплеться. Не допускайте, щоб ваш організм розсипався – ідіть до лікаря.
Звертати увагу необхідно і на стан шкіри голови. Медики наголошують, за волоссям, як і за обличчям потрібно правильно та продумано доглядати.
Олександр Літус лікар-дерматолог, доктор медичних наук Досить часто, або занадто багато миємо і внаслідок цього пересушуємо волосся, або навпаки, ми не часто миємо, внаслідок починають розвиватись всілякі грибкові інфекції і тому подібні речі, не говорячи про якісь вторинні піодермії і тому подібні речі. Тому це питання, яке теж є дуже персоналізованим, яке можна і треба вирішити з трихологом.
Ще одна розповсюджена проблема у період осені – це так звана холодова алергія, симптомами якої рекомендовано не нехтувати, а одразу звертатись по допомогу до лікаря.
Олександр Літус лікар-дерматолог, доктор медичних наук В більшості випадків – це покрасніня і люди відчувають свербіж, інколи бувають висипи – в місцях, які схильні до відкритого контакту з холодом. Часто, коли виникає холодова алергія також вражається і слизова оболонка, і очі, і бронхи. У людей може з'являтися приступ бронхіальної астми і тому подібне. Холодова алергія – це такий дзвіночок, який показує, що у вас є проблеми з імунною системою і з фахівцем треба в цьому розібратися, для того, щоб попередити якісь інші прояви, які можуть бути.
Також, додають фахівці, проблеми із імунною системою можуть проявлятись і у вигляді грибкових інфекцій. У період холодів, коли всі починають носити закрите взуття найбільша ділянка ураження – ноги. Дієвою профілактикою від захворювання стане мило та антисептик. Але при виявлені симптомів – одразу до лікаря.
Олександр Літус лікар-дерматолог, доктор медичних наук
Які прояви в першу чергу грибкової інфекції – це свербіж, почервоніння, пухирі з'являються, то тоді бажано йти до лікаря дерматолога, для того, що він перше підтвердив, це все ж таки грибкова інфекція, а друге дуже важливо правильно підібрати протигрибкові засоби. Не може бути такого одностороннього підходу і ці речі потрібно робити тільки із фахівцем.
Також фахівці радять не нехтувати теплими речами та одягатись згідно погодних умов, адже переохолодження або ж мокрі ноги можуть призвести до незворотніх наслідків.