Спорт в поєднанні з лекцією. Як у Харкові дітей навчають основам мінної безпеки (відео)

07.11.2023 20:25   -

Про мінну безпеку у форматі спортивного тренінгу. У Харкові для школярів багатодітних родин проводять унікальні інтерактивні уроки. Це поєднання футболу та тренування, коли наставники своїм вихованцям розповідають ще й про міни, які загрози вони несуть та як діяти у випадку виявлення чогось підозрілого. За інструкторів тут досвідчені футболісти. Всі пройшли спеціальне навчання. Головна мета, –  зацікавити діток, аби вони засвоїли найголовніше.  

Спортивні тренінги проходять на умовах соціального міжнародного проекту «Spirit of Soccer of Ukraine».

КАТЕРИНА МАТИ ШКОЛЯРА
Спорт і мінна безпека це безперечно дуже важливо, а особливо для маленьких дітей. І поєднувати це також можна і треба, щоб вони в грі могли розуміти це краще. Що таке мінна безпека, і що таке гра.

ЮЛІАНА МАЛЬЦЕВА ТРЕНЕР ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ФУТБОЛУ, ІНСТРУКТОР З МІННОЇ БЕЗПЕКИ
Ми об’їздили напевне всі громади вже Харківщини. Були там, де раніше були окуповані території. Різні дітки. Ми були в Балаклеї, вона ж була окупована і там абсолютно інші дітки. Ми бачили цей біль в очах, тобто вони нам більше могли розказати, ніж ми їм могли розказати. Тобто в Харкові і в таких більш приближених громадах, вони якось так, їм це цікаво, весело, класно, так вправи футбольні ще змінами, картинки. А от якщо більш приближені у нас громади, то там відчувається ця біль. Ми намагались їх більш зацікавити, якось з ними пограти.

Якраз саме через гру, кажуть організатори, і можна донести до діток основні правила поведінки. Бо тема дуже серйозна.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Подібні уроки у форматі спортивного тренінгу в Харкові стали вже традиційними. Оскільки тема мінної безпеки є дуже актуальною для тих, хто живе в умовах війни.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Це нова система, яка поєднує в собі футбол та мінну безпеку. Це зовсім нова система, яку запропонували наші партнери міжнаиродні – американці. Ці інструктори пройшли там тренінги. Вони получили сертифікати і сьогодні ми будемо робити це в нашому місті Харкові намагатися в кожному районі. Глобальні цілі в тому, щоб кожна дитина у нашому місті розуміла, як вести себе, якщо вона побачила предмет якийсь який вона не знає, як реагувати і як попередити дорослих чи що робити? Це все тут розказують професіонали.

ОСТАННІ НОВИНИ