Спортивні новини Харкова | 02.02.2024

02.02.2024 15:47   -

Степан Кінаш зайняв 4 місце на третьому етапі юніорського Кубку Міжнародного союзу біатлоністів у польському Якушице. 21-літній харків’янин фінішував поруч із п’єдесталом в індивідуальній гонці на 15 кілометрів із чотирма вогневими рубежами. Від “бронзи” Кінаша відділили 23 секунди. У загальному заліку юніорського Кубку IBU він йде сьомим.

“Харківські Соколи” показали максимальний результат у дев’ятому турі регулярного чемпіонату України з баскетболу у чоловічій Вищій лізі, здобувши у Києві три перемоги. У стартовому поєдинку підопічні Олексія Золотоуса зустрічалися з місцевою командою “PUSH TEAM” і у першій половині накидали на 20 очок більше – 49:29. Після перерви харків’яни не заспокоїлися і лише нарощували відрив – 90:56. 22 пункта переможцям приніс їхній капітан Владислав Чевердін, 20 – Владислав Фісун. Аутсайдера таблиці БК “Хмельницький” “соколи” “розібрали” з рахунком- 91:69.Найбільшою результативністю відзначилися Чевердін та Григорій Алтухов, новачок команди Євген Коровяков оформив “трипл-дабл”, забивши 14 очок, зробивши 14 підбирань і віддавши 12 передач.

У заключному матчі харків’яни з’ясовували стосунки з третьою командою Вищої ліги – збірної Сумської області. Сильний суперник- важка гра. Тим дорожча перемога. “Соколи” доволі швидко захопили лідерство, і відбивши всі спроби сумчан змінити ситуацію, обіграли їх з перевагою в 10 очок – 88:78. Блискуче проявила себе стартова “п’ятірка”. Чевердін, визнаний вдруге поспіль найціннішим гравцем туру, Коровяков, який склав йому компанію у символічній збірній, Алухов, Фісюн та Дмитро Сорочан набрали 85 очок. У турнірній таблиці “Харківські соколи” піднялися на 6 місце, яке забезпечило їм участь у Кубку України. “Політехнік” розташовується на 9-й позиції.

Харківські лучники зібрали два повні комплекти нагород на чемпіонаті України в приміщенні, який проходив у Львові. Поліна Звєрєва, Софія Постельняк та Ірина Ярмак перемогли у командному турнірі. У фіналі вони “перестріляли” першу збірну Чернівецької області. У особистих змаганнях харків’яни взяли два “срібла”. На “чоловічій” п’єдестал піднявся найтитулованіший вихованець СДЮСШОР “Комунар”, олімпійський чемпіон Віктор Рубан, який вибив 298 очок із 300 можливих. Унікальний приклад спортивного довголіття найвищого рівня. Майстер спорту Ірина Третьякова стала віцечемпіонкою серед жінок. У блочному луці Олександр Соколов та Вадим Головко виграли по дві медалі. У особистому турнірі вони здобули золоту та бронзову нагороди, командну “бронзу” вибороли разом із Тарасом Трифановим. 3 місце збірна Харківської області посіла і у загальному заліку львівського чемпіонату України.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

“Металіст 1925” проведе черговий контрольний матч на зборі в Іспанії у суботу. Підопічні Віктора Скрипника зіграють з естонською “Левадією”. У якості повноправного гравця харківської команди на поле стадіону у Ла-Нусії вийде 33-річний півзахисник Денис Гармаш. Триразовий чемпіон, чотириразовий володар Кубка і Суперкубка України у складі “Динамо” підписав контракт з “Металістом 1925” терміном на півтора роки. Гармаш гратиме під дев’ятнадцятим номером.

Олександра Сівцова відзначилася на чемпіонаті України U18 з легкої атлетики у Києві. 15-річна харківська спортсменка виграла дві медалі. Золоту – у п’ятиборстві. Вихованка Миколи Халаїма та Асі Бардіс набрала 3 382 очки. У бігу на 60 метрів з бар’єрами Сівцова посіла 3 місце і також з особистим рекордом – 9, 23 секунди. Елізавета Лаєвська перемогла у потрійному стрибку- 11 м 47 см.

Друга клубна команда МСК “Харків”, програвши київській “Десні” виїзний матч третього попереднього раунду Кубка України з футзалу – 2:5, у домашньому поєдинку забила два м’ячі вже у дебюті. Максим Якушенко”засмутив” столичного воротаря на сорок сьомій секунді, Сергій Вілхівський- на п’ятдесят шостий. Цікавий початок. Далі крутіше. У середині тайму харків’яни організували ще одну результативну атаку, яку завершив Вадим Корженко – 3:0.  Як і належить у таких випадках, тренер “Десни” взяв тайм-аут. Допомогло. Гості скоротили відставання на один м’яч. Але не надовго. Через дві хвилини Олексій Афонін повернув господарям комфортну перевагу – 4:1. У другому таймі все змінилося. “Городяни” втратили перевагу, пропустивши три голи. Богдан Корольчук “вистрілив” дуплетом, Ярослав Кутовий встановив остаточний рахунок. Нічия – 4:4. МСК “Харків-2” вибув із розіграшу, “Десна” вийшла в 1/8 фіналу і двічі зіграє з “Рятувальником” (Ромни). Суперником головної команди МСК “Харків”  буде чинний володар трофею – рівненський “Кардинал”. Матчі пройдуть 7 та 24 лютого. “Фінал чотирьох” Кубка України з футзалу відбудеться у травні у Києві.