Спортивні новини Харкова | 02.07.2024

02.07.2024 18:02   -

Рекорди існують для того, щоб їх бити. Сорок один рік тримався один із найдавніших рекордів Харківської області у легкій атлетиці – штовханні ядра. Він належав Олегу Золотухіну – 19 метрів 25 сантиметрів.

На чемпіонаті України у Львові Артем Левченко створив нову історію. 24-річний харків’янин одразу взявся за справу та вже у першій спробі покращив «вічне» досягнення на 71 см. Це дуже серйозно. Лідирував Левченко довго, доки у четвертій спробі його не обійшов бронзовий призер торішнього чемпіонату Європи у приміщенні Роман Кокошко з Вінницької області, який закинув 7-кілограмовий снаряд на 19 м 98 см. Але учень Володимира Харуна задовольнятися сріблом не збирався. У заключній шостій спробі Левченко відправив ядро за 20-метрову позначку. Полетіло так полетіло. 20,03 метри – Артем Левченко став чемпіоном та виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу.

Тетяна Білик здобула впевнену перемогу у семиборстві, набравши 5 643 очки. Підопічна Валентини Ісправнікової домінувала у шести дисциплінах. У стрибках у висоту та штовханні ядра встановила особисті рекорди. У метанні списа показала другий результат. У підсумковій «табелі про ранги» Білик обійшла найближчу суперницю на 730 очок. У стрибках у довжину харківські спортсменки зробили медальний “дубль”. Оксана Малогловець-Мартинова виграла «золото». Кращою виявилася друга спроба, у якій вона улетіла на 6 м 34 см. Ще одна підопічна заслуженого тренера України Алли Курочки- Ірина Нерубальщук посіла третє місце – 6 м 27 см. Дві срібні нагороди харків’янки здобули у секторах для стрибків з жердиною та у висоту. Зробили це рекордсменка України Марина Килипко та ще одна бронзова медалістка «зимового» чемпіонату Європи Катерина Табашник. Килипко подолала за допомогою жердини 4,00 м, Табашник стала віце-чемпіонкою країни в найконкурентнішому виді- «висоті», взявши 1,89 м. Євген Максименко забрав «бронзу» у метанні диска – 47 м 13 см. У загальнокомандному заліку чемпіонату України з легкої атлетики збірна Харківської області посіла 6 місце.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Львів – місто харківських перемог. Збірна області з регбіліг оформила на стадіоні «Юність» чемпіонство у Суперлізі. Вигравши у Рівному стартовий тур, харків’яни переконливо проявили себе і у фінальних «розбірках». У першому матчі підшефні граючого тренера харківської команди Олександра Скорбача пройшлися катком по команді «Закарпатські Шаркані». Вони обробили аутсайдера таблиці «всуху» – 34:0. Наступним суперником одноосібного лідера чемпіонату були господарі поля – «Львівські Тигри». “Хижаки” завжди налаштовані на боротьбу, нікого не бояться і б’ються до останнього. Харків’янам вони програли, але гідно. Вісім очок – 4:12. «Жирну» крапку «гранатово-чорні» поставили у матчі із «Західними Гігантами», розгромивши їх з рахунком- 48:4. Набравши за підсумками двох турів 18 очок, збірна Харківської області стала чемпіоном України з регбіліг. Це п’ятнадцята поспіль перемога харків’ян у головному національному турнірі. «Львівські Тигри» вдев’яте отримали срібні медалі. Об’єднана команда Рівненської та Івано-Франківської областей- «Західні Гіганти»- бронзовий призер.

Надії живлять юнаків, а окриляють їх медалі. Особливо золоті. Кирило Криворучко став чемпіоном України з універсального бою. Він «окупував» найвищу сходинку п’єдесталу у юнацькій віковій категорії у вазі до 75 кг у розділі «лайт». Змагання проходили у Хмельницькому і для 16-річного вихованця відділення дзюдо Харківського фахового коледжу спорту були дебютними. Але на його виступі це ніяк не позначилося. Кирило і у подоланні смуги перешкод показав себе з кращого боку, і на рингу не залишив шансів суперникам. Криворучко виграв три поєдинки, у фіналі переміг спортсмена із Чернівецької області. Він головний герой, як і його тренери – Геннадій Поміляйко та Антон Логачов. Давид Єрьоменко став дворазовим бронзовим призером серед юнаків. У дорослих баталіях Вадим Зайченко зупинився за крок від титулу, Кирило Красніков та Олег Гайдар удостоїлися «бронзи».