Харківські спортсменки здобули три повні комплекти золотих медалей на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед молоді та юніорів, який триває у столиці Румунії-Бухаресті. У ваговій категорії до п’ятдесяти дев’яти кілограмів вони оформили переможний “дубль”. Каміла Конотоп стала кращою в турнірі U23 з новим рекордом континенту в двоборстві для дорослих, який тепер становить двісті тридцять сім кілограмів. Колишнє власне досягнення тримісячної давнини вона покращила на два кілограми, бельгійку Ніну Стеркс, яка стала срібним призером, випередила на двадцять чотири. Також Конотоп встановила два рекорди Європи в окремих вправах. Світлана Самуляк забрала все золото в юніорській категорії. Її переможна сума – двісті п’ятнадцять кілограмів: у ривку – дев’яносто вісім, у поштовху-сто сімнадцять. Скласти конкуренцію харківській чемпіонці суперниці не змогли. Найближча з них Ольга Івженко, яка представляє у збірній Донецьку область, програла Самуляк одинадцять кілограмів. Ще одна вихованка заслуженого тренера України Валерія Нікуліна – Марія Гангур захистила титул чемпіонки Європи серед молоді у вазі до шістдесяти чотирьох кілограмів. Як і на минулорічній першості континенту в албанському Дурресі, вона виграла три золоті нагороди. У двоборстві Гангур здобула перемогу з результатом – двісті дванадцять кілограмів. Компанію на п’єдесталі їй склали спортсменка з Туреччини Айзель Озкан та італійка Мартіна Чіаккіо, які відстали на шість та сім кілограмів відповідно. У ривку Гангур підняла дев’яносто шість кіло, у другій вправі штовхнула сто шістнадцять.
Юніорський чемпіонат Європи з боксу, який проходив у румунському Плоєшті, завершився тріумфом збірної України. Вона посіла перше загальнокомандне місце, вигравши вісім золотих, три срібні та шість бронзових нагород. Саму активну участь у цьому взяли харків’яни. Олександр Остапчук – як старший тренер чоловічої команди, Кіра Макогоненко та Уляна Безфамільна билися на рингу і стали віце-чемпіонками континенту. Макогоненко – у ваговій категорії до сорока шести кілограмів. У фінальному бою вона поступилася англійці Рубі Катбертсон, якій судді одноголосно віддали перевагу. Безфамільна змагалася за титул у вазі до п’ятдесяти сіми кілограмів. У фіналі їй протистояла італійська спортсменка Джинєвра Муцці. Поєдинок видався складним однаково для обох суперниць. Перші два раунди залишилися за італійкою, у заключній “двохвилинці” Безфамільна активізувалася та перехопила ініціативу. Але вигравши кінець бою, вихованка тренера КДЮСШ “Восток” Сергія Верходанова не змінила загальну ситуацію і в підсумку удостоїлася “срібла”. Ще один харківський учасник чемпіонату Європи U17 Олександр Звєрєв вибув із боротьби за медалі у вазі до сорока шести кілограмів в одній четвертій фіналу. Здолавши у стартовій зустрічі Дмитра Клімова з Латвії, учень Сергія Штефана поступився потім чеху Марцину Адаму. Одразу після закінчення фінальних боїв віце-президент Федерації боксу України Олександр Манчак привітав спортсменів та тренерів з перемогою у загальнокомандному заліку.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
На літньому чемпіонаті України з плавання серед еліти, який пройшов у Полтаві, харків’яни здобули три золоті, одну срібну та одну бронзову медалі. Карина Снітко тричі піднімалася на вищу сходинку п’єдесталу. Дев’ятнадцятирічна учениця заслужених тренерів України Олени Чайки-Лобановської та Петра Нагорного виграла запливи на двісті, чотириста та вісімсот метрів вільним стилем. Найбільш переконливою вийшла перемога на чотирьохсотметрівці. «Срібну» киянку Дарину Зевіну Снітко випередила майже на чотири з половиною секунди. Ще дві вихованки СДЮСШОР «Спартак» Марія Роман та Аліна Бобровська показали в дорослій категорії другий та третій результати на дистанціях двісті метрів брасом та батерфляєм відповідно. Там же в Полтаві відбулися чемпіонати країни серед молоді та юніорів, на яких харків’яни вибороли три золоті, чотири срібні та шість бронзових нагород. Переможними виступами відзначилися Бобровська – в юніорськіх запливах на сто та двісті метрів батерфляєм, та Станіслав Киященко, який швидше за всіх подолав стометрівку брасом. Також Киященко та «спартаківській» юніор Артем Разіньков, який фінішував другим на дистанції чотириста метрів комплексним плаванням, виконали нормативи майстра спорту України. Загалом у трьох вікових групах змагалися понад чотириста плавців з дев’ятнадцяти областей.
Товариські матчі – найкращий полігон для експериментів, відпрацювання тактики, зіграності та визначення основного складу. Жіночий футбольний клуб “Житлобуд-1”, продовжуючи підготовку до сезону, провів на стадіоні “Княжа-Арена” у Щасливому другий літній спаринг. Суперником десятикратного чемпіона України був дебютант Вищої ліги – “Шахтар”, гра за обопільною домовленістю складалася з трьох таймів по тридцять хвилин. Підопічні Володимира П’ятенка розпочали зустріч активніше, але першу третину з голом Діани Кравчук виграла донецька команда. Харків’янки відігралися на п’ятдесятій хвилині, коли після навісу Юлії Шевчук зі штрафного, м’яч у ціль відправила рекордсменка збірної України за кількістю зіграних матчів та її найкращий бомбардир в історії, капітан “Житлобуду-1” Дар’я Апанащенко – один: один. Втім, рівновага була недовгою. Наприкінці другого тайму Любов Мохнач повернула “Шахтарю” мінімальну перевагу. Ще два голи донеччанки забили під завісу матчу. На вісімдесят шостій хвилині відзначилася Вікторія Головач, на вісімдесят восьмий – Єлизавета Молодюк закріпила перемогу “Шахтаря” – чотири: один. “Житлобуд-1” програв, але поразка – це теж результат, який дозволяє зрозуміти над чим треба працювати у час, що залишився до старту чемпіонату України у жіночій Вищій лізі. Перший тур не за горами. 7 серпня харківські футболістки зіграють із “Ладомиром” із Володимира в гостях.
ОСТАННІ НОВИНИ