Спортивні новини Харкова | 02.08.2024

02.08.2024 17:12   -

У шостий день літніх Олімпійських ігор, які тривають у Парижі, срібну медаль для збірної України здобув черкасець Сергій Куліш. 31-літній спортсмен посів друге місце у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох позицій на дистанції 50 метрів. У кваліфікації Куліш показав третій результат, у фінальному сегменті вибив друге у кар’єрі олімпійське срібло. Це також друга нагорода української команди після «бронзи» шаблістки Ольги Харлан.

Із восьми харківських учасників паризької Олімпіади троє вже завершили виступи. 20-річний боксер Айдер Абдураїмов програв стартовий бій у ваговій категорії до 57 кг досвідченому болгарському спортсмену кубинського походження, чемпіону Європейських ігор Хав’єру Ібаньєсу Діасу. Підопічний заслуженого тренера України Сергія Данильченка, безумовно, старався і дуже хотів, але нав’язати супернику серйозну боротьбу не зміг. Поєдинок завершився на користь лідера збірної Болгарії одностайним рішенням суддів. Коментуючи дебют на Олімпійських іграх, Абдураїмов зазначив, що «трохи важко було. Олімпіада – моя мрія, але я не зробив те, чого хотів».

Титулована тенісистка, бронзова призерка Токіо-2020 Еліна Світоліна не змогла повторити своє досягнення у жіночому одиночному розряді. На стадії однієї восьмої фіналу вона поступилася чемпіонці Вімблдона Барборі Крейчикової з Чехії у трьох партіях – 6:7, 6:2, 4:6. Єдина українська учасниця олімпійського турніру з бадмінтону Поліна Бугрова завершила груповий етап з однією перемогою у двох матчах. У другому турі 20-річна харків’янка обіграла чешку Терезу Швабікову, але для того, щоб пробитися у плей-офф цього виявилося недостатньо.

Харківські плавці на паризьку Олімпіаду не потрапили. Тепер надія на підростаюче покоління. Перспективи є. На літньому чемпіонаті України серед юніорів та юнаків у Львові представники фахового коледжу спорту та СДЮСШОР «Спартак» «виловили» 17 медалей – 8 золотих. Особливо відзначився Станіслав Киященко, якому не було рівних на трьох дистанціях в обох вікових категоріях. 50 м брасом він проплив за 29,03 секунди, 100 м – за 1 хв. 2,35 сек, 200 м комплексом виграв з результатом – 2 хв. 5,74 секунди.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ще один підопічний заслуженого тренера України Володимира Рязанова – Нікіта Собчук оформив переможний «дубль» на дистанції 200 м вільним стилем. Також він завоював 3 срібні та 2 бронзові нагороди. Дмитро Яриновський став віце-чемпіоном серед юніорів у запливах на 100 та 200 м брасом, на «полтиннику» фінішував третім. Срібну медаль збірної Харківської області приніс також Платон Мокшин. Вихованець Лесі Марченко та Лариси Захарової показав другий час у юнацькому спринті на 50 м кролем- 24,56 секунди.

Жіноча футбольна команда «Металіст 1925» у минулому чемпіонаті України до заключного туру боролася за медалі та місце у Лізі чемпіонів, але до призової трійки не потрапила і залишилася четвертою. Підготовку до нового сезону харків’янки розпочали наприкінці червня, до 25 липня тренувалися у Щасливому Київській області, а згодом відпрацювали два тижні у Львові. Під час першого збору до команди приєдналися чотири нові гравці. Воротарка Дарина Бондарчук та півзахисниця Анна Петрик перейшли з полтавської «Ворскли», захисниця Олександра Кревська та хавбек Єлизавета Молодюк- з «Шахтаря». “Металіст 1925” уклав з ними дворічні контракти. Залишили склад Валерія Ольховська та Карина Чувилка. У ході передсезонної підготовки підопічні Володимира П’ятенка провели три контрольні матчі. Київську «Оболонь» з голами Олени Манзюк, Наталії Корнацької та Евеліни Купцової «обробили» всуху- 3:0, «Ладомир» із Володимира здолали з мінімальним рахунком. Перед самим фінальним свистком перемогу принесла Ірина Шабаліна- Кочнева. Єдину поразку харків’янки зазнали у спарингу з чоловічою командою «Ruh Меdia Тeaм» – 0:3. Чемпіонат України у жіночій Вищій лізі стартує 6 серпня та пройде у два етапи. У матчі відкриття першого туру “Металіст 1925” зіграє з “Поділлям” у Вінниці.