Спортивні новини Харкова | 03.05.2024

03.05.2024 19:04   -

Перемога – не даність, за неї треба постійно боротися. Володимир Кочанов став переможцем двадцять четвертого Міжнародного турніру з вільної боротьби пам’яті Петко Сіракова та Івана Ілієва, який проходив у Софії, і в якому брали участь спортсмени не старше двадцяти трьох років.

Він виконав головну роль у найважчій категорії до 125 кілограмів. Підопічний Миколи Ченцова та Святослава Хоменка провів чотири сутички і всі виграв достроково. Оце по-нашому! Не давати суперникам жодного шансу. Чинного чемпіона Європи, срібного призера чемпіонату світу, грузина Соломона Манашвілі Кочанов поклав на лопатки на початку другого періоду, місцевого борця Магріота Марінова він також переміг на туше менше, ніж за дві хвилини. Важковаговика з Македонії Теодора Георгієва та лідера збірної Болгарії Георгі Велєва 21-літній харків’янин «заспокоїв», здобувши технічні перемоги з рахунком 13:2 та 18:7 відповідно. «Меморіал Сіракова та Ілієва» став для Володимира Кочанова важливим та корисним етапом підготовки до чемпіонату Європи U23, який відбудеться у травні в Баку.

До перемоги йдуть – суперників не шкодують. Але у межах правил. На дорослому чемпіонаті України та Всеукраїнських змаганнях з кік боксингу WAKO серед дітей, юнаків та юніорів, що завершились у Білій Церкві, збірна Харківської області посіла перше загальнокомандне місце. Компанію у трійці найкращих харків’янам склали спортсмени з Києва та Дніпропетровської області. Вихованці тренерів СК «Мастер» Олега та Ольги Галищевих виграли 14 золотих, 13 срібних та 7 бронзових медалей. Дорогоцінна колекція. Особливо відзначилися Сергій Сероштан, Уляна Полуянова, Іван Толстой, Максим Воробей та Аліна Галищева, які здобули по дві перемоги.

Ще один головний національний титул виборов майстер спорту України міжнародного класу Євген Мінаєв. Кікбоксери ДЮСШ «Центр Бойових мистецтв» «викосили» 8 найвищих нагород. Георгій Губенок став дворазовим чемпіоном у вазі до 74 кг у розділах «пойнт- та лайт-контакт». Гульнара Офіцерова підтримала високу марку харківського спорту у лайт-контакті та кік-лайті у категорії до 65 кг. Майстер спорту Богдан Дмитриєнко був першим у розділі кік-лайт у вазі до 63 кг. Поліна Точона сильніше проявила себе на Всеукраїнських змаганнях. Вона перемогла у юніорському фул-контакті та виборола путівку на чемпіонат світу. Також підопічні Віталія Гагаріна та Олексія Даньшина привезли до Харкова 5 срібних та 1 бронзову медалі. Всього у Білій Церкві змагалися 450 спортсменів із 21 регіону. Сезон продовжується. У червні в Угорщині відбудеться Кубок світу з кікбоксингу WAKO.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Вони хочуть усім рекордам свої дзвінкі дати імена. У березні харківські «Пантери» під керівництвом головного тренера Вадима Радченка перемогли у чемпіонаті України з хокею серед жінок, на фініші квітня стали володарками ще одного престижного досягнення. «Пантери» внесені до Національного реєстру рекордів, як «Найтитулованіший жіночий хокейний клуб України». Команда була створена сім років тому, та не пропустивши за цей час жодного сезону, виграла чотири чемпіонати країни, двічі була срібним призером та один раз – бронзовим.

Експертна рада Національного реєстру рекордів України, вивчивши у Києві заявку, підтверджуючи документи та докази, зафіксувала рекорд. Президент клубу Катерина Середенко отримала національний сертифікат, гравці «Пантер» – посвідчення «кандидат у майстри спорту України з хокею з шайбою», Почесный президент Харківського дипломатичного клубу Сергій Чернов та директор Українського східного центру олімпійської підготовки із зимових видів спорту Іван Ковальов – подяки за підтримку найкращої команди країни.

“Їх розбомбили, але не зламали”. Команда Харківського національного університету імені В.М. Каразіна стала бронзовим призером чемпіонату України з футзалу серед студентів. У турнірі, який проходив в Івано-Франківську, брали участь вісім закладів вищої освіти. У стартовому матчі «каразінці» здолали Сумський педуніверситет. Поєдинок вийшов конкурентним, харків’яни виявилися сильнішими на один гол- 5:4. У півфіналі вони поступилися майбутньому чемпіону – місцевому фаховому коледжу фізичного виховання – 1:3. Невдача – не біда, якщо є шанс завершити чемпіонат із медалями.

У «бронзовому» фіналі підопічні старшого викладача кафедри фізвиховання та спорту Юрія Петренка забили три «сухі» м’ячі команді Київського університету будівництва та архітектури. Андрій Остріков був визнаний найкращим воротарем турніру. Для футзальної команди Харківського національного університету – це перша студентська «бронза». До цього вона двічі ставала чемпіоном та двічі брала срібні нагороди.