Спортивні новини Харкова | 04.06.2024

04.06.2024 18:25   -

Щоб досягти великих успіхів, потрібно не лише мріяти, а й діяти. Харківський боксер Айдер Абдураїмов завоював ліцензію на літні Олімпійські ігри у Парижі. Зробив він це на другому світовому кваліфікаційному турнірі, який завершився у столиці Таїланду – Бангкоку.

Двадцятирічний харків’янин провів у ваговій категорії до 57 кг п’ять боїв та все виграв одностайним рішенням суддів. Результат вражаючий. А суперники у Абдураїмова були дуже серйозні та досвідчені. У стартовому поєдинку вихованець заслуженого тренера України Сергія Данильченко, Віталія Ярового та Андрія Марчука «побив» срібного призера Олімпіади в Ріо-де-Жанейро Йоеля Фіноля з Венесуели. Надалі студент Харківської Академії фізичної культури «прибрав» з турнірної сітки замбійця Мвенго Мвале, таджика Асрора Вохідова, німецького «напівлегковаговика» Дениса Бріля, а у півфінальній битві безпосередньо за олімпійську ліцензію переміг лідера збірної Киргизстану, бронзового призера чемпіонату світу Мунарбека Сеїтбека Уулу. Айдер Абдураїмов- майстер спорту України міжнародного класу, дворазовий переможець молодіжних чемпіонатів Європи, минулого року виграв національний чемпіонат серед дорослих боксерів і ось тепер кваліфікувався на паризьку Олімпіаду. Ліцензія іменна. До речі, один з його особистих тренерів- Сергій Данильченко має успішний досвід виступу на Олімпійських іграх. У 2000-му році у Сіднеї він виграв бронзову медаль.

Лідери збірної України із синхронного плавання Марина та Владислава Алексіїви «забронзовіли» на третьому етапі Кубка світу у канадському Маркемі. Вихованки Світлани Саїдової та Олесі Зайцевої замкнули призову трійку у довільній програмі дуетів. Це їхній другий подіум поспіль. На паризькому етапі сестри Алексіїви виграли срібло. Харківські спортсменки вийшли до Суперфіналу Кубка світу, який відбудеться на початку липня у Будапешті, і в якому братимуть участь 12 дуетів. В акробатичній групі збірна України перемогла.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Тренер продовжується в учнях. На чемпіонаті світу з жиму лежачи, який проходив в американському Остіні, президент Харківської обласної федерації пауерліфтингу Олександр Чернишев і сам здобув медалі, і своїм підопічним допоміг піднятися на п’єдестал. У класичному дивізіоні харків’яни зібрали повний комплект нагород і навіть більше. Чернишов став чемпіоном у вазі до 66 кг серед ветеранів, Леонід Плотницький у цій же віковій групі: 50 років + посів 3 місце з рекордом України у категорії до 93 кг, а разом вони взяли командну «бронзу». У відкритому турнірі за честь країни та харківського спорту постояв Володимир Цатурян. 28-річний спортсмен виграв срібну медаль у вазі до 83 кг. Цатурян «приборкав» 215 кг і пропустив вперед лише японця Даїки Кодаму, який встановив світовий рекорд. В екіпірувальному дивізіоні харків’яни не «озолотилися», але забрали срібну та бронзову нагороди. Ближче до вершини підібрався юніор Олег Чеботаєв. Підопічний Віктора Мариненка та Івана Чупринка став віце-чемпіоном світу у вазі до 74 кг. Показавши однаковий результат з японським спортсменом Койо Koміне – 205 кг, Чеботаєв поступився титулом за більшою власною вагою. Також він був другим в абсолютній першості. Чернишов, змагаючись не зі своїми однолітками- ветеранами, а з молодшими суперниками в елітній групі, «зафіксував» 172,5 кг та посів п’яте місце, у складі національної збірної України він заробив командну «бронзу». Майстерності та силі вік- не завада. З роками лише краще.

У виїзному матчі третього туру кваліфікації жіночого чемпіонату Європи- 2025 з футболу збірна України зустрічалася з лідером групи Б4- командою Уельсу. Валлійки розпочали відбіркову кампанію з двох перемог, підопічні Володимира П’ятенка набрали три очки, але саме їм вже в дебюті вдалося відкрити рахунок. Покаравши господарок поля за помилку, Вероніка Андрухів відправила м’яч у порожні ворота. Ішла лише третя хвилина, але до перерви загальна ситуація не змінилася. Уэльс відігрався ближче до середини другого тайму, коли Кейлі Бартон реалізувала пенальти. Нічия -1:1. У таблиці українські футболістки залишились на третьому місці. Від збірної Уельсу вони відстають на 3 очки, від Хорватії – на одне. У наступному турі «жовто-сині» знову зіграють із одноосібним лідером, а завершать груповий етап липневими матчами із Косово та Хорватією.