Спортивні новини Харкова | 06.03.2024

06.03.2024 17:49   -

Шлях на Олімп: в італійському Бусто-Арсіціо розпочався перший світовий кваліфікаційний турнір з боксу на літні Ігри- 2024 у Парижі. Харків’янин Юрій Захарєєв у стартовому бою у вагової категорії до 71 кілограма зустрічався з Деяаном Лебуричем зі Словенії та впевнено переміг його. У всіх трьох раундах підопічний заслуженого тренера України Сергія Данильченка мав перевагу, судді винесли одностайне рішення – 5:0. Гарний початок- вже півсправи. Суперником Захарєєва у поєдинку за вихід в одну восьму фіналу буде колумбійський середньоваговик Ранхель Мадаріага Олександер. Путівки на Олімпійські ігри дістануться півфіналістам.

Весна прийшла- медаль принесла. Харків’янин Степан Кінаш став срібним призером юніорського чемпіонату світу з біатлону в естонському Отепяї. Він посів друге місце в естафеті 4 по 7,5 км. Кінаш відкривав гонку, в якій разом із ним планетарне “срібло” добували Богдан Борковський, Сергій Супрун та Віталій Мандзин. Завершивши естафету без штрафних кіл, українські біатлоністи пропустили вперед лише збірну Норвегії. “Бронзових” французів Кінаш та компанія обігнали на 9,5 секунд.

Ірина Підгайна та Артем Коваль завершили юніорський чемпіонат світу з фігурного катання у Тайбеї на п’ятнадцятому місці у спортивних танцях на льоду. Харків’яни вперше виступали на такому великому турнірі та у ритм-танці показали дев’ятнадцятий результат. Можливо позначилося хвилювання. Дебют- завжди підвищена відповідальність та емоції. Втім, через це проходять усі. Довільну програму Підгайна та Коваль відкатали впевненно, ставши дванадцятими. За підсумками двох виступів вони набрали 134, 79 бала. 15-річна Ірина Підгайна та старший на чотири роки Артем Коваль тренуються у Галини Чурилової, Максима Нікітіна та Олександри Назарової. Під їх керівництвом фігуристи виграли у поточному сезоні п’ять міжнародних турнірів. Чемпіонами світу у спортивних танцях стали американські юніори: Лія Несет – Артем Маркелов, компанію на подіумі їм склали дуети з Ізраїлю та Німеччини.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

На лютневому небосхилі сяяла зірка Камілі Конотоп, яка була визнана найкращою харківською спортсменкою заключного місяця зими. Визнання заслужене. Перемогу у спільному проекті регіонального відділення Національного Олімпійського комітету та спортивних журналістів вихованці Валерія Нікуліна забезпечив тримуфальний виступ на чемпіонаті Європи з важкої атлетики у Софії, на якому вона “забрала” все золото у вазі до 59 кілограмів: у двоборстві, ривку та поштовху. Конотоп – “Спортивна зірка Слобожанщини”, Нікулін- найкращий тренер лютого.

Кіра Планіда стала чемпіонкою України U14 з легкоатлетичного двоборства у приміщенні. 12-річна підопічна Миколи Халаїма, Асі Бардіс та Наталії Матузної, яка представляє Харківський фаховий коледж спорту, показала у Києві найкращий результат за сумою забігів на 60 метрів з бар’єрами та 200 метрів. В обох видах вона встановила особисті рекорди. Найближчу суперницю Планіда випередила на 42 очки.

МСК “Харків” зазнав чергової розгромної поразки у футзальній Екстралізі. У двадцять третьому турі регулярного чемпіонату України команду Станіслава Гончаренка розвалив “Ураган”. Жителі Івано-Франківська забили до п’ятнадцятої хвилини п’ять м’ячів поспіль. А що харків’яни? Вони мали свої можливості, але гольові ситуації треба не лише створювати, а й реалізовувати. А так “городяни” обмежилися тим, що незадовго до перерви Кирило Братенко “розмочив” фольклорний рахунок. Втім, це був перший та єдиний успіх харківської команди у цьому матчі. У другий “двадцятихвилинці” господарі пропустили ще тричі і програли – 1:8. Шістнадцята поразка МСК “Харків”. У турнірній таблиці МСК “Харків” з двадцятьма одним очком займає 8 місце і залишається єдиною командою Екстрліги, яка жодного разу не зіграла внічию у нинішньому сезоні.