"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Спортивні новини Харкова | 06.08.2024

YouTube video player

XXXIII літні Олімпійські ігри перевалили свій «екватор», українські спортсмени поповнили медальний запас новими нагородами, у тому числі найвищої проби.

Шаблістки забрали «золото» у командному турнірі. На шляху до фіналу Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова змусили скласти зброю італійську та японську збірні, у головній битві здолали Південну Корею з рахунком- 45:42. Для Харлан це друга медаль паризької Олімпіади. В особистій шаблі вона виборола «бронзу». В активі Харлан тепер 6 олімпійських нагород – 2 золоті, 1 срібна та 3 бронзові.

Ярослава Магучих стала чемпіонкою у стрибках у висоту. Рекордсменка світу виграла змагання, взявши 2 метри з першої спроби. На токійській Олімпіаді Магучих була третьою. У Парижі компанію на п’єдесталі їй склали австралійка Нікола ОліслагЭрс, яка показала аналогічний результат, а також українська стрибунка Ірина Геращенко та ще одна представниця «Зеленого континенту» Елінор Паттерсон, які завершили олімпійський турнір на рубежі 1 м 95 см.

У секторі для метання молота бронзову медаль здобув Михайло Кохан. У другій спробі він закинув снаряд на 79 м 39 см. Цей результат і гарантував йому третє місце. На попередніх Іграх Кохан зупинився за крок від «бронзи». Переміг у Парижі канадський «молотобоєць» Ітен Кецберг – 84 м 12 см.

Початок заключного олімпійського тижня вийшов для української збірної срібним. Гімнаст Ілля Ковтун виграв медаль з цього дорогоцінного металу у вправах на паралельних брусах. Судді поставили йому 15, 500 бали. Від китайського чемпіона Ковтун відстав на 0,700 бали, «бронзового» японця випередив на 0,200.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У медальному заліку збірна України посідає 18 місце. Харківські олімпійці поки що без нагород, але в режимі очікування: Каміла Конотоп – у важкій атлетиці, Марина та Владислава Алексіїви – у синхронному плаванні, Анна Пономаренко та Катерина Павленко- у брейкінгу.

У спорті, як у житті. Все колись трапляється вперше – перше тренування, перші змагання, перша нагорода. Харків’янин Михайло Яковлєв дебютував на чемпіонаті світу з карате JKS, який проходив у столиці Японії- Токіо, та здобув бронзову медаль. Він заробив її у складі чоловічої збірної України у командному куміте «стінка на стінку». Це завжди цікаве видовище з особливою атмосферою. Тут панує мушкетерський принцип «один за всіх та всі за одного» і перемагають ті, хто краще засвоїв його. Яковлєв, Руслан Гурський з Білої Церкви та два представники Донецької області – Єгор Волошин та Данило Буценко у стартовому протистоянні здолали шотландців, у чвертьфіналі побили команду Аргентини, за вихід у фінал програли господарям татамі- японцям ї удостоїлися «бронзи». В індивідуальному куміте Яковлєв виступав у віковій категорії: «18-20 років», у якій брали участь 34 спортсмени. Підопічний тренера карате клубу «ВАГР» Михайла Герасимова провів два бої, канадця переміг – 3:1, майбутньому бронзовому призеру із Шотландії поступився. У чемпіонаті світу з карате JKS змагалися понад 1 000 спортсменів із 37 країн. Українці виграли 1 срібну та 10 бронзових медалей.

У Кубку України з футболу відбувся перший попередній раунд. «Металіст 1925» екзаменував у Києві друголіговий «Локомотив» та ще до перерви практично зняв усі питання про переможця. Харків’яни забили три м’ячі. На 24-й та 31-й хвилинах «дуплетом» вистрілив Олексій Сидоров, незадовго до закінчення першого тайму рахунок збільшив Сергій Стень. Відпочинок та солідна перевага не вплинули на бойовий настрій гостей. Незабаром після відновлення гри ворота «залізничників» вразив бразильський хавбек Арі Моура. На 79-й хвилині нападник «Локомотива» Ян Каранга забив гол престижу, «Металіст 1925» переміг – 4:1 і у другому попередньому етапі зіграє з «Полтавою». Суперником «Металіста» буде аматорська команда «Миколаїв» із Львівщини. У першому раунді Кубка України харківські футболісти здолали СК «Вільхівці» (Закарпаття) у серії післяматчевих пенальті – 6:5. Олександр Шаріков, Світлана Бреус, «Спортивні новини», Харків.