Спортивні новини Харкова | 09.04.2024

09.04.2024 18:33   -

У чому сила жінки? У здібності добиватися свого. Світлана Самуляк у лютому стала віце-чемпіонкою Європи з важкої атлетики, у квітні підкорила п’єдестал Кубка світу, який триває у таїландському Пхукеті, і який є одним із семи рейтингових турнірів олімпійської кваліфікації на літні Ігри у Парижі.

Харківська спортсменка посіла 3 місце у ваговій категорії до 64 кг. Вона набрала у сумі двоборства 221 кг. В окремих вправах 20-річна підопічна заслуженого тренера України Валерія Нікуліна завоювала дві “малі” бронзові медалі. У ривку Самуляк підняла 101 кг, у поштовху – 121. Переможницю софійського чемпіонату Європи Ганну Давидову з Вінниці, яка показала у Пхукеті четвертий результат, Світлана випередила на 10 кг. Краще на місцевому помості виступили лише північно- корейські важкоатлетки. Для того, щоб відібратися на паризьку Олімпіаду необхідно потрапити до ТОП-10 кваліфікаційного рейтингу.

Дзюдоіст спортивного клубу “Слобожанець” Хазар Гейдаров виграв Кубок Європи U18, який відбувся у чеському місті Тепліце. 15-річний харків’янин був першим у вазі до 55 кг. Він підійшов до змаганнь у відмінній формі. У попередніх раундах суперників із Румунії та Австрії Гейдаров прибрав з татами достроково, місцевого дзюдоїста переміг з оцінкою “ваза-арі”. У чвертьфіналі здолав португальського спортсмена утриманням у додатковий час. У півфінальній зустрічі та у фіналі вихованцю заслуженого тренера України Геннадія Маханькова протистояли
дзюдоїсти із Грузії. Луку Каліашвілі Хазар “заспокоїв” “іппоном”, Шота Бачошвілі чинив гідний опір.

Суперники дійшли до “golden skore”, маючи по два попередження – шидо. Гейдаров “вигриз” перемогу на 7-й хвилині, отримавши “ваза- арі”. Богдан Остапенко, який представляє Харківський фаховий коледж спорту, провів у вазі до 66 кг сім сутичок: п’ять- виграв, у двох- зазнав поразки. У чвертьфіналі підопічний Антона Логачова поступився грузинському дзюдоїсту по шидо, у поєдинку за “бронзу” програв шведу Александеру Марлову та посів 5 місце. Всього українські кадети здобули на Кубку Європи 4 золоті, 5 срібних та 3 бронзові нагороди.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Коли харків’яни разом – вони завжди під переможним стягом. Харківські шпажисти стали чемпіонами України у командному турнірі. “Золото” на київських фехтувальних доріжках “кували” Євгеній Горбачук, Ян Сич, заслужений майстер спорту Роман Свічкар та Андрій Опанасенко. Сходженя на вершину національного п’єдесталу вони розпочали з перемоги над другою командою “Дніпра” з перевагою у дванадцять
уколів, у чвертьфіналі змусили скласти зброю столичних “армійців” – 45:34.

У поєдинку за вихід у фінал майбутні чемпіони схрестили шпаги із земляками з другої збірної. “Дербі” вийшло конкурентим – 45:41. У битві за титул харків’янам протистояв “Київ-1” на чолі з бронзовим призером Олімпійських ігор у Токіо Ігорем Рейзліним та віце-чемпіоном Європи Володимиром Станкевичем. Склад грізний, але фехтують не імена та не звання, а люди, і у кожного є певна готовність на конкретний час. Горбачук, Сич, Свічкар та Опанасенко підготувалися краще, тому й перемогли – 45:39.

В особистих змаганнях Євгеній Горбачук зупинився за крок від золотої медалі. Розгромивши у півфіналі Рейзліна з більш ніж дворазовою перевагою – 15:7, учень заслуженого тренера України Ірини Одокієнко поступився у фінальній дуелі щё одному киянину Руслану Тимошенку – 12:15.

У чемпіонаті України з волейболу у чоловічій Суперлізі стартували фінальні серії за перше та третє місця. Інтрига в обох протистояннях проста та зрозуміла: хто зможе виграти тричі, той і переможець. “Юраакадемія” бореться за “бронзу” з житомирським клубом “Житичі-Полісся”. Поки що ситуація складається не на користь харків’ян. Перший матч підопічні Сергія Коваленко програли у трьох партіях. Стартову – 18:25.

У другій могли відновити паритет, лідирували- 23:18, але потім, немов злякавшись свого ж завзяття, скинули оберти. Спочатку була невдала подача, далі 6 програних очок на одній розстановці і все- 23:25. У заключному ігровому відрізку “юристи” відстали на чотири м’ячі.

У другому поєдинку “Юраакадемія” перші дві партії програла з різницею у 6 та 5 очок. Опинившись на порозі фіаско, харків’яни знайшли в собі сили повернутися у гру та у третьому сеті “закрили” житомирську команду з перевагою у 7 м’ячів – 25:18. У четвертій партії суперники боролися на рівних до рахунку – 10:10, а потім “Житичі – Полісся” пішов у відрив і переміг – 25:20 та 3:1 відповідно. Третій матч “бронзовий” серії відбудеться у четвер.