"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Спортивні новини Харкова | 14.02.2024

YouTube video player

Головний принцип спортивних новин – від важливого до деталей, головне правило боксу – удар не повинен залишитися без відповіді.

Харківські боксери виграли одну золоту та дві бронзові медалі на сімдесят п’ятому міжнародному турнірі “Странджа”, який відбувся у Софії. Переможний виступ у столиці Болгарії видав Богдан Толмачов, який представляє школу вищої спортивної майстерності. Він був першим у ваговій категорії до 86 кг. У стартовому бою Толмачов впевнено “побив” Тауланта Якупі з Косово, потім здолав литовця Арнаса Казакевичуса, а у фінальному протистоянні схрестив рукавички з київським спортсменом Павлом Мічковським. Це було дербі бронзових призерів торішнього чемпіонату країни, на якому харків’янин боксував у важчій категорії – до 92 кг.

Богдан виграв фінал без особливих проблем. Вихованець заслуженого тренера України Сергія Данильченко та Віталія Ярового добре переміщався, ефектно атакував, грамотно захищався і в результаті забрав бій одноголосним рішенням суддів. Перемога дорога. Це єдина золота медаль української збірної на ювілейному турнірі “Странджа”. Нагороду Богдану Толмачову вручив віце-президент Федерації боксу України, харків’янин Олександр Манчак. Ще один підопічний Данильченко та Ярового, чемпіон країни Айдер Абдураїмов удостоївся “бронзи” у категорії до 57 кг. Вигравши два бої у спортсменів із Гватемали та Монголії, він поступився у півфіналі індійському напівлегковаговику. Учасник токійської Олімпіади Ярослав Харциз піднявся на третю сходинку п’єдесталу у вазі до 63,5 кг. У болгарській столиці учень Віталія Знака переміг представників Грузії та Греції, а у півфінальному поєдинку судді віддали перевагу узбекистанському боксеру.

“Срібло” та олімпійська ліцензія. На чемпіонаті світу з водних видів спорту, який продовжується у столиці Катару- Досі, збірна України, складена з харківських синхроністок, завоювала одну медаль. Марта Федіна, Марина та Владислава Алексіїви, Олександра Горецька, Вероніка Гришко, Дар’я Мошинська, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко стали срібними призерами в акробатичній групі. У змаганнях дуетів сестри Алексіїви посіли восьме місце, але отримали путівку на літні Олімпійські ігри у Парижі. На Олімпаді виступатимуть вісімнадцять дуетів. Відібратися на олімпійський турнір у групі харків’янкам не вдалося. На попередніх Іграх у Токіо вони виграли дві бронзові нагороди.

У 21-му турі чемпіонату України з футзалу в Екстралізі МСК “Харків” приймав п’яту команду таблиці – львівську “Енергію”. Суперник не найсильніший, але матч у Сумах гості почали активніше і на 8-й хвилині відкрили рахунок. А допоміг їм той, хто мав завадити. Едуард Нагорний, намагаючись нейтралізувати фланговий простріл п’ятого польового гравця “Енергії” Олега Легендзевича, відправив м’яч у власні ворота. Ще за вісім хвилин львів’яни подвоїли перевагу. Шляхом індивідуальної творчості гол спорудив їхній капітан Михайло Зварич.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Перший тайм залишився за гостями. Відпочивши і мабуть отримавши від тренера прочухана, харків’яни у другому таймі перехопили ініціативу, цілком могли зайти на камбек, але не забили навіть пенальті. Удар Давида Калашника із 6-метрової позначки воротар львівської команди Володимир Кардаш відбив. Потім господарі грали дві хвилини у більшості, але й тут не досягли успіху. Наприкінці матчу вже Калашник заробив червону картку, заваливши Зварича, а за 17 секунд до фінальної сирени постраждалий оформив “дубль” і приніс “Енергії” перемогу – 3:0.
МСК “Харків” зазнав чотирнадцятої поразки і залишився в таблиці на сьомому місці.

Волейбольний клуб “Юраакадемія” відзначився подвійною осічкою у 7-му турі чоловічої Суперіліги. Спочатку харків’янам повісив “баранку” “Епіцентр- Подоляни” з міста Городок Хмельницької області, який посідає у таблиці третє місце. Стартову партію переможці взяли з рахунком- 25:19, у другій- набрали на п’ять очок більше, у заключній- на десять. У наступному поєдинку “юристи” Сергія Коваленка зазнали “сухої” поразки від лідера регулярного чемпіонату – дніпровського “Прометея”. У першому сеті вони ще якось боролися, поступившись трьома м’ячами, другий и третій – програли – 20:2.