Спортивні новини Харкова | 14.05.2024

14.05.2024 19:52   -

Олімпійські ігри у Парижі- мрії стають реальністю. Харківська бадмінтоністка Поліна Бугрова кваліфікувалася на головні змагання у жіночому одиночному розряді. Заповітну ліцензію 20-річній студентці НТУ «ХПИ» принесло 74 місце у рейтингу Всесвітньої федерації бадмінтону. Із ТОП-16 на Ігри відбиралися по 2 представниці від країни, інші отримали по одній квоті. Бугрова буде єдиною українською учасницею турніру з бадмінтону- вісімнадцятому виді спорту, в якому Україна представлена на паризькій Олімпіаді.

На чемпіонаті України з плавання у Броварах харків’янки здобули 6 нагород, половину з яких виборола Карина Снітко. Продовжуючи сімейні традиції, вона «намила» у місцевій акваторії 1 золоту та 2 бронзові медалі. Чемпіонкою Карина Ігорівна стала на дистанції 200 метрів вільним стилем, вигравши фінальний заплив з результатом – 2 хв. 2,76 сек. Скласти конкуренцію студентці Харківської державної академії фізичної культури суперниці не змогли. Плавчих із Рівненської та Дніпропетровської областей, які посіли друге та третє місця, підопічна Юрія Зевіна и Олени Чайки – Лобановської випередила більше, ніж на 3,5 секунди. Використовуючи боксерську термінологію, перемога за явною перевагою.

Дві «бронзи» Карина Снітко заробила на дистанціях 50 та 100 метрів кролем. Аліна Бобровська оформила медальний “дубль” стилем батерфляй. У запливі на 200 метрів вона показала другий результат, на дистанції вдвічі коротшій- третій. Лінда Ламіна стала бронзовою призеркою на «полтиннику» батерфляєм. У чоловічих запливах ближче до п’єдесталу були Дмитро Корсун та Дмитро Яриновський. Вони фінішували п’ятими у фіналах на 50 метрів на спині та 200 метрів брасом.

Чемпіон України з футболу серед жінок визначився, боротьба за срібні та бронзові нагороди триває. Один із учасників цієї гонки- «Металіст 1925» зустрічався у заключному матчі восьмого туру другого етапу з «Шахтарем», який уже гарантував собі п’яте підсумкове місце. Харків’янкам потрібна була перемога і нічого крім перемоги. І вони обіграли господарок поля з мінімальним рахунком. Автором єдиного голу стала Крістіне Алексанян. Зреагувавши на фланговий навіс Ольги Басанської, вона відправила м’яч у ціль на 40-й хвилині. У другому таймі загальна ситуація не змінилася, підопічні Володимира П’ятенка записали до свого активу три повноцінні очки. Прямі конкуренти харківської команди «Кривбас» та «Колос» з’ясовували стосунки в очній дуелі. Сильніше виявилися футболістки з Ковалівки- 2:0. За два тури до закінчення чемпіонату медальна інтрига досягла максимуму. “Колос” набрав 39 очок і піднявся на друге місце, “Кривбас” та “Металіст 1925” відстають на один бал і в наступному турі зіграють між собою у Кривому Розі. І лише “Ворсклі” до цього немає справи. Ставши достроково чемпіоном, полтавська команда дивиться на всіх звысока.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ну от і все! МСК «Харків» вибув із плей-офф футзального чемпіонату України в Екстралізі, двічі програвши столичному клубу «ХІТ». У домашньому чвертьфінальному матчі підшефні Станіслава Гончаренка поступилися- 3:6, у другому поєдинку чинний чемпіон «стер їх просто у порошок». Вигравши перший тайм з одним голом, кияни після перерви забили ще 6 м’ячів. Потім дозволили Данілу Сиротенко «розмочити» рахунок, після чого відзначилися ще двічі. «ХІТ» переміг- 9:1 та вийшов у півфінал. МСК «Харків» завершив сезон у ритмі траурного маршу і розгром у столиці України став певною мірою квінтесенцією нинішнього стану команди. Путівку до фіналу «ХІТ» розіграє у київському «дербі» з командою «SkyUp», а суперника переможцю цієї пари делегують «Ураган» (Івано-Франківськ) та львівська «Енергія».

Тихіше їдеш, можливо і будеш далі, але не першим. Прем’єрний етап чемпіонату України з автомобільного спорту (картинг) зібрав на гоночній трасі київського спортивного комплексу «Чайка» понад сто учасників із дванадцяти команд. Харківську область у головному національному змаганні представляють гонщики одного з найсильніших клубів країни- СТК «Лідер». 3-разовий чемпіон України, майстер спорту Олександр Дерюга, призер національних першостей і Кубка України Андрій Одиниця та їх молодший колега Михайло Свічкар виступали у Києві у міжнародному класі машин KZ-2. Це найшвидший клас, карти здатні розганятися до 200 кілометрів на годину, пілоти допускаються до гонок з 16 років та повинні мати відмінну фізичну форму. Головними супрниками харків’ян були київські спортсмени, для яких «Чайка»- дім рідний.

Вони на цій трасі тренуються, всі її особливості вивчили та знають досконало. Серйозна перевага. У гостей столиці на все про все лише один день. Підготувати та налаштувати машину за такий короткий термін – велике мистецтво. Кияни зрештою і окупували на подіумі перші два місця. Дмитро Муравщик набрав 100 очок, Владислав Іванченко – 80. Дерюга показав третій результат, Одиниця фінішував п’ятим, Свічкар розташувався на восьмій позиції серед дванадцяти учасників. Лиха біда початок. Другий етап чемпіонату України з картингу пройде у червні у Полтаві.