Спортивні новини Харкова | 16.02.2024

16.02.2024 18:26   -

По Європі не галопом, а з почуттям, з толком, з розстановкою. Каміла Конотоп забрала у Софії все “золото” жіночого чемпіонату континенту з важкої атлетики у ваговій категорії до 59 кг. 22-річна магістрантка Харківської державна академії фізичної культури безроздільно господарювала на місцевому помості. 230 кг – у сумі двоборства, 105 – у ривку, 125 – у поштовху.

Найближчих суперниць – француженку Дору Чакунте та Саару Ретулайнен з Фінляндії, Каміла випередила на 15 та 16 кг відповідно. Це третя абсолютна перемога Конотоп на чемпіонатах Європи. Ще одна вихованка заслуженого тренера України Валерія Нікуліна-Світлана Самуляк на минулорічній першості континенту завоювала три срібні медалі у вазі до 55 кг, у столиці Болгарії вона виступала у категорії до 64 кг. Дебют вийшов на славу. 20- річна харків’янка зібрала повний комплект нагород. У ривку перемогла, піднявши 101 кг. У поштовху заробила “бронзу” з результатом 118 кг. У заключній спробі Світлана підняла 120, але судді після перегляду не зарахували цю вагу. За сумою двоборства Самуляк поступилася своїй співвітчизниці Ганні Давидової з Вінниці один кілограм. У чоловічому турнірі Павло Заліпський посів четверте місце у категорії до 61 кілограма, а у ривку виграв срібну медаль.

Ярослав Фільчаков підтвердив високий авторитет харківської греко- римської боротьби на чемпіонаті Європи у Бухаресті. Підопічний заслуженого тренера України Юрія Тімченка та Юрія Саркісова здобув бронзову нагороду у вазі до 82 кг. Перемігши лідера збірної Швейцарії Марка Вебера з мінімальною перевагою – 4:3 та Станіслава Шафаренка з рахунком – 3:1, Фільчаков програв у півфіналі ще одному нейтральному атлету, майбутньому віце-чемпіону Ісламу Алієву. У поєдинку за третє місце йому протистояв угорець Ерік Сільваші. Протистояв гідно. Сутичка вийшла однаково складною для обох суперників і завершилася перемогою харківського борця- 2:1. На торішній “Європі” Ярослав Фільчаков взяв “срібло”. Також у його активі є дві бронзові медалі чемпіонатів світу.

Ірина Нерубальщук відзначилася на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні, який приймав Стамбул. Харківська спортсменка показала другий результат у стрибках у довжину. Срібну нагороду Нерубальщук забеспечила собі у п’ятій спробі- 6 м 36 см. Оксана Малогловець – Мартинова, стрибнуши на 6 м 27 см, стала четвертою.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

“Харківські Соколи” оформили переможний дубль у десятому турі баскетбольного чемпіонату України у Вищій лізі. У першому матчі вони екзаменували одного з аутсайдерів сезону – “Push-ЦДУ” з Кропивницького. Харків’яни одразу взялися за справу і до великої перерви досягли значної переваги – 54:31. Надалі підопічні Олексія Золотоуса тримали суперника на комфортній відстані і спокійно привели зустріч до логічного завершення – 89:68. Двадцять дев’ять очок переможцям приніс Григорій Алтухов. Другим суперником “соколів” був сусід по
турнірній таблиці – столичний “SELF MADE”. Під час гри ситуація змінювалася на паркеті кардинально. Харків’яни і відставали на 11 пунктів, і лідирували +24. Першу половину вони виграли- 53:39, у двох наступних “чвертях” дозволили киянам скоротити розрив, але перемогу утримали – 83:76. Алтухов, який був визнаний найкращим гравцем туру, забив 26 очок, зробив 8 підбирань і 8 передач. 17 пунктів набрав Дмитро Сорочан. Владислав Чевердін зробив “дабл-дабл”- 12 очок і 13 підбирань. Також капітан харківської команди потрапив до
символічної збірної десятого туру. Вигравши сьомий матч поспіль, “Соколи” піднялися у Віщій лізі на п’яту позицію.

“Металіст 1925”, продовжуючи підготовку до другої частини сезону Української Прем’єр-Ліги, провів на іспанському зборі контрольний матч із командою “Согндал”, яка виступає у другому норвезькому дивізіоні. Віктор Скрипник задіяв у спарингу двадцять три футболісти. У кожному з таймів виходили різні склади. Першу половину харків’яни програли з мінімальним рахунком, після перерви реазлізували два пенальті. На 58-й хвилині паритет відновив Андрій Борячук, на 75-й – вольову перемогу “Металісту 1925” приніс бразильський хавбек Арі Моура – 2:1.