Спортивні новини Харкова | 20.04.2024

20.04.2024 14:15   -

До початку літніх Олімпійських ігор у Парижі залишилося менше ста днів. Головні змагання чотириріччя пройдуть у столиці Франції з 26 липня до 11 серпня. Спортсмени будуть боротися за медалі у тридцяти двох видах, у тому числі, важкій атлетиці.

У ваговій категорії до 59 кг олімпійську ліцензію завоювала харків’янка Каміла Конотоп. У кваліфікаційному рейтингу вихованка заслуженого тренера України Валерія Нікуліна знаходиться на другій позиції після світової рекордсменки Лю Шіфанг. Її результат у двоборстві – 236 кг, китаянка підняла на 12 кг більше. У ТОП-5 входять також олімпійські чемпіонки з Канади та Китайського Тайбею, і колумбійська спортсменка. Для Конотоп паризька Олімпіада буде другою у кар’єрі. На Іграх у Токіо вона посіла 5 місце. У лютому 23-річна студентка Харківської Академії фізичної культури виграла втретє чемпіонат Європи.

На чемпіонаті України з вільної боротьби у віковій категорії: “двадцать років” харківські спортсмени виграли золоту та бронзову медалі. Переможним виступом у Звягелі відзначився Максим Твердохліб, який став чемпіоном у вазі до 70 кг. Він підійшов до турніру у відмінній формі та на шляху до фіналу здолав суперників із Рівненської, Сумської та Київської областей, у півфінальному “дербі” здобув технічну перемогу над Юрієм Тарасовим. У поєдинку за титул Твердохліб зустрічався із лідером дніпропетровської команди Сабіром Гараєвим.

Події на килимі розвивалися стрімко. Максим вже на початку заробив два бали, потім подвоїв перевагу, а завершив перший період із рахунком 10:2. Після відпочинку Гараєв отримав мінімальну оцінку за активність, але вона йому не допомогла змінити загальну ситуацію. А за тринадцять секунд до закінчення зустрічі харків’янин, скориставшись помилкою суперника, поклав його на лопатки. Забравши золоту медаль, Максим Твердохліб отримав право представляти збірну України на чемпіонаті Європи U20, який відбудеться у червні у сербському Нові-Саді. Тарасов посів п’яте місце. Кароліна Поплавська стала бронзовою призеркою у вазі до 53 кг.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Поступившись у чвертьфіналі майбутній віце-чемпіонці Діані Рисьовій з Волинської області, вона у поєдинку за медаль достроково, у другому періоді, змусила здатися киянку Дар’ю Полякову. Ще дві харківські спортсменки Ганна Рилля та Валерія Молодецька зупинилися за крок від “бронзи” у категоріях до 57 та 68 кг відповідно.

Стиль, пристрасть, краса – це все жіночий футбол. У виїзному матчі четвертого туру другого етапу чемпіонату України у Вищій лізі “Металіст 1925” зустрічався з “Кривбасом”. Четверта команда таблиці проти другої. “Кривбас” мав на п’ять очок більше, грав на своєму полі у Кривому Розі, тому власне і вважався фаворитом. Харків’янки навряд чи були згодні з цим, але дебют провалили, пропустивши два швидкі голи. На 2-й та 8-й хвилинах Ірину Славич засмутила Віолета Тян. Неприємна ситуація, але коли вся гра ще попереду і до фінального свистка майже півтори години- це не привід для паніки. Ось і підопічні Володимира П’ятенка, опинившись у ролі наздоганяючих, не засмутилися і в середині тайму
скоротили відставання. Відзначилася Таміла Хімич. На 34-й хвилині “Металіст 1925” отримав чисельну фору: Ганна Іванова “завалила” Вероніку
Кожухар, арбітр червоною карткою вказала їй дорогу у роздягальню, “Кривбас” залишився вдесятьох. Реалізувати більшість гостям вдалося на початку другого тайму, коли ударом з лінії штрафного майданчика м’яч у ціль відправила Дар’я Апанащенко. 2:2 і надалі цей рахунок не змінився.

Не змінилося й турнірне становище суперників. “Кривбас” зберіг за собою друге місце, “Металіст 1925” – четверте. Очолює чемпіонську гонку “Ворскла”, в активі якої 40 очок. Третє місце посідає “Колос”, але тепер він випереджає харківську команду лише