Спортивні новини Харкова | 24.07.2024

24.07.2024 19:46   -

Успіх не випадковість. Це тяжка праця. На Кубку України з греко-римської боротьби у Черкасах харків’яни здобули 3 золоті, 1 срібну та 1 бронзову медалі.

Галерею тріумфаторів другого за статусом національного турніру відкрив дворазовий бронзовий призер юніорських чемпіонатів Європи Руслан Абдієв, який забрав трофей у вазі до 82 кг. На шляху до фіналу він виграв три зустрічі, у головному поєдинку здолав «міжнародника» із Закарпатської області, екс-чемпіона країни Дмитра Гардубея. Вихованець Віктора Клінцова та Юрія Протопопова швидко захопив ініціативу, заробив бал за активність, потім провів у партері два накати – 5:0. Після відновлення боротьби революції на килимі не сталося. Абдієв дозволив супернику «розмочити» рахунок, а сутичку, як і належить, завершив на свою користь – 5:1.

Повторивши торішнє досягнення, харківський спортсмен завоював свій другий кубковий титул. Перемога Владислава Дягілєва в олімпійській категорії до 87 кг стала однією з головних подій турніру, а фінальна битва з чемпіоном України U23 Микитою Алексеєвим з Київської області- його окрасою. Це була вогняна сутичка. Борці почали її дуже активно. Підопічний заслужених тренерів України Юрія та Дімітрія Тімченко набрав за три хвилини 11 балів, суперник – 10. У другому періоді Дягілєв збільшив перевагу до шести очок, наприкінці отримав серйозне розсічення, але вистояв і виграв – 16:12. Для студента Державного біотехнологічного університету це першій успіх на дорослому Кубку України. Його колеги з навчального закладу, неодноразовий переможець юніорських та молодіжних чемпіонатів Європи, віце-чемпіон світу U23, учасник світового олімпійського кваліфікаційного турніру Михайло Вишнивецький та майстер спорту Владислав Коваленко домінували у найважчій категорії- до 130 кг.

Вигравши три та два поєдинки відповідно, учні сімейного тренерського тандему Тімченко зустрілися у фіналі. Дербі вийшло недовгим. Наприкінці першої хвилини Вишнивецький зробив кидок через стегно і поклав земляка- суперника на лопатки. Коваленко отримав срібну медаль. “Бронзу” хар ківській команді приніс Андрій Кулик, який дебютував у вазі до 77 кг. У сутичці за третє місце бронзовий призер чемпіонату та Кубка світу не залишив шансів киянину Ірфану Мірзоєву. Кулик переміг на туше у першому періоді. У загальному заліку черкаського Кубка України з греко-римської боротьби харків’яни стали другими після збірної Київської області.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Сильні ватерполістки у нас також є. Жіноча збірна Харківської області виграла Кубок України. Турнір проходив у Львові та на груповому етапі підшефні Олександри Мироненко і Тараса Головкіна показали максимальний результат. Місцеву команду «Динамо-Амазонки» вони здолали з перевагою в один м’яч -11:10, збірні Києва та Донецької області – 10:6 та 11:8 відповідно. Фінал і знову з львів’янками, які провели перший тайм сильніше – 4:2. Але водне поло- не футбол. Фора у два м’ячі у дебюті вирішального значення не має. Харківські дівчата поступово налагодили приціл, у третьому періоді наздогнали господарок води – 7:7, а в заключному- здобули вольову перемогу – 9:8. Після фінального свистка тренери збірної стрибнули в басейн до гравців- радості та щастю не було меж. На церемонії нагородження команда отримала Кубок, Поліна Синиця та Катерина Бабак- призи «найкращому воротареві» та «найкращому гравцю змагань» відповідно. Але це ще не все. На турнірі сталася унікальна подія. Найтитулованіша ватерполістка збірної Харківської області Наталія Колісник вперше грала разом зі своїми дочками- Олесею та Марією Мартиновими, а Поліна та Маргарита Синиці- це діти старшого тренера команди Олександри Мироненко. Традиції продовжуються.

Чимало традицій існує й у карате. Одна з них така- президент та головний тренер клубу «ВАГР» Рудік Сагрунов приїжджає до Харкова – буде майстер-клас. А це нові знання, обмін досвідом, відпрацювання практичних навичок, підвищення професійного рівня. Семінар, як завжди, викликав значний інтерес, зібравши спортсменів, як зовсім юних, так и більш досвідчених, із багатьох провідних харківських шкіл та клубів. Мета- розширити технічний і тактичний арсенал, перевірити та закріпити матеріал на практиці. Для учасників чемпіонату світу з карате JKS, який пройде наприкінці цього тижня в Токіо, це дуже важливо. Вихованка клубу «Мікадо» Анастасія Маковецька виступатиме у віковій категорії: «14-15 років». Це її перший турнір світового рівня. Дебютним токійський чемпіонат світу JKS буде й для Михайла Яковлєва, який представить Харків та Україну у юніорському турнірі. 20-річний підопічний тренера клубу «ВАГР» Михайла Герасимова налаштований рішуче. До старту чемпіонату світу з карате JKS залишаються лічені дні. Основну підготовку спортсмени завершили, семінар Рудіка Сагрунова навів останній лоск.