Спортивні новини Харкова | 25.10.2024

25.10.2024 18:09   -

Гладким дзеркалом стелиться лід, а над ним та суперниками парять харківські шорт-трекісти. Таку картину гідну пензля художника можна було спостерігати на міжнародних змаганнях у польському місті Гіжицько, на яких підопічні старшого тренера збірної України Віталія Сівака здобули 10 золотих, 3 срібні та 1 бронзову медалі.

Максим Смородський та Кіріл Коваленко стали абсолютними переможцями у своїх вікових групах. Вони були першими на трьох дистанціях і у багатоборстві. Смородський швидше пробіг 500, 777 і 1000 м, Коваленко взяв «золото» у забігах на 500, 1000 та 1500 м. Катерина Моісеєва показала найкращий результат на «півторашці», 500 м та дистанцію вдвічі довшу подолала з п’ятим часом, за сумою посіла друге місце. Артем Моісеєнко шляхом особистих зусиль зробив на місцевому льоду медальний хет-трик. На дистанції 1500 м та у багатоборстві він виграв 2 срібла, спринт на 500 м приніс йому бронзову нагороду. Індивідуальні досягнення Моісеєва, Коваленко та Моісеєнко закріпили перемогою у змішаній естафеті. Але це ще не все. Максим Спориш виконав у Гіжицьку норматив для участі у чемпіонаті світу серед юніорів, який відбудеться у лютому у канадському Калгарі. Ось тепер все. Про шорт-трек.

У продовження «Спортивных новин» – карате або як президент харківського клубу «Вагр» Рудік Сагрунов та його вихованці билися на міжнародному турнірі «Polish Open» у Бельсько-Бяла, який зібрав 2000 спортсменів із 32 країн. Харків’яни завоювали золоту та срібну медалі, у двох вікових групах зупинилися за крок від п’єдесталу. Сагрунов переміг у куміте серед ветеранів у відкритій категорії, де виступали майстри з Англії, Вірменії, Швейцарії, Шотландії та Польщі. Тепер у головного «вагрівця» є повний комплект нагород «Polish Open».

Переможець торішнього молодіжного чемпіонату Європи Максим Бугайов став срібним призером у вазі до 84 кг серед дорослих. На шляху до фіналу він провів 4 бої. Суперників із Фінляндії та Данії здолав із перевагою в один і два бали, львівських каратистів Олега Геруса та Романа Майорчака «побив» з рахунком – 5:2 та 5:0 відповідно. У головному поєдинку Бугайов поступився майстру спорту України міжнародного класу, сумчанину Валерію Сонних – 2:4 та посів друге місце. Олександр Сагрунов претендував на «бронзу» у вазі до 50 кг серед юнаків до 14 років. Переміг у трьох боях, за вихід у фінал програв 2 бали місцевому фавориту, майбутньому переможцю змагань Шимону Будни. В медальній битві Сагрунов зазнав поразки від львів’янина Максима Тарнавського і залишився п’ятим. Харківський учасник кадетських баталій Андрій Бесараб пройшов аналогічний турнірний шлях у ваговій категорії понад 70 кг. Перемігши однолітків із Чехії та Польщі, він програв словацькому спортсмену. Ще одну перемогу Бесараб здобув у втішній сітці, але у бою за бронзову нагороду поступився представнику Данії. Українські каратисти очолили медальний залік «Polish Open». Словаки та господарі турніру посіли друге та третє мiсця відповідно.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Збірна Харківської області з регбі-15 стала срібним призером чемпіонату України у Суперлізі. У чотирьох турах підопічні Валерія Кочанова та Вадима Колишкіна здобули три перемоги, єдину поразку зазнали у заключному матчі зі збірною Києва – 20:22. Ця невдача і вирішила долю головного національного титулу на користь столичних регбістів. Набравши 18 очок, кияни випередили харківську команду на два турнірні бали та виграли золоті медалі вдруге поспіль. Львівський «Сокіл» із вісьмома очками замкнув трійку призерів. На четвертій та п’ятій підсумкових позиціях фінішували регбійний клуб «Кредо-63» (Одеса) та хмельницьке «Поділля».

Кубок України з фехтування, який відбувся у Києві, відкрив новий олімпійський цикл. Дзвеніли шпаги, шаблі та рапіри. За 6 днів 345 спортсменів визначили переможців та призерів у 12 видах програми. Харківські шпажисти зібрали у столиці повний комплект нагород. Медальний «дубль» вони оформили у командному турнірі. Євген Горбачук, Павло Лиманський, Андрій Опанасенко та Богдан Свічкар, які представляють школу вищої спортивної майстерності, стали переможцями, заслужений майстер спорту Роман Свічкар та Ян Сич удостоїлися «срібла» у складі Центрального спортивного клубу Збройних сил України. У битві за трофей команда ШВСМ здолала армійську команду з перевагою в десять уколів – 45: 35. В особистій шпазі Сич заробив бронзову медаль. Поборотися за Кубок харківському фехтувальнику завадив багаторічний лідер збірної України, киянин Ігор Рейзлін, якому він поступився у півфіналі, і який у підсумку виграв змагання.