Спортивні новини Харкова | 26.09.2023
Мрії здійснюються, якщо за них боротися. Ярослав Фільчаков виграв бронзову медаль на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби, який проходив у столиці Сербії – Белграді. Двадцятисемирічний харків’янин посів третє місце у ваговій категорії до вісімдесяти двох кілограмів. У стартовій сутичці підопічний заслужених тренерів України Юрія та Димитрія Тимченків достроково “зачохлив” корейця Сечжин Яна, але у чвертьфіналі поступився майбутньому віце-чемпіону світу Алірезі Мохмадіпіані з Ірану. Поразка загартовує. Сильних духом. Отримавши шанс пробитися на планетарний п’єдестал через втішний турнір, Фільчаков його реалізував. Спочатку він змусив здатися господаря килима Бранка Ковачевича – дев’ять: нуль, у поєдинку за третє місце здолав молдавського “класика” Михайла Браду і повторив своє торішнє досягнення. Нинішнього сезону Ярослав Фільчаков також став срібним призером чемпіонату Європи. Михайло Вишневецький боровся у вазі до ста тридцяти кілограмів та посів сьоме місце. Ще один вихованець тренерського тандему Тимченків – Семен Новіков завоював “бронзу” та олімпійську ліцензію у категорії до вісімдесяти семи кілограмів, але для Болгарії. Харківський борець змінив спортивне громадянство наприкінці дві тисячі двадцять першого року. Компанію Новікову на третій сходинці п’єдесталу склав його колишній конкурент у збірній України Жан Беленюк, який також завоював путівку на Олімпіаду в Парижі.
Харківські лучники здобули одну золоту, дві срібні та одну бронзову нагороди на дорослому чемпіонаті України у Львові. Одразу дві харківські збірні зустрілися у фіналі жіночого командного турніру. Сильніше була команда з порядковим номером два, за яку виступали Поліна Звєрєва, Софія Пастельняк та Ірина Ярмак. Вони перемогли більш досвідчених землячок Катерину Дубровіну, Дар’ю Павліченко та Ірину Третьякову – шість: два. В особистих змаганнях «срібло» виборов самий титулований харківській лучник Віктор Рубан. Показавши в кваліфікації шостий результат, тріумфатор пекінської Олімпіади надалі почергово переміг п’ятьох суперників, а в фіналі поступився місцевому лучнику Маркіяну Івашко – 3:7. Микита Кравчук двічі зупинився поруч з п’єдесталом – в особистому турнірі та в командному – разом з Олександром Сердюком та Максимом Колесником. У національних змаганнях зі стрільби з блочного луку так само два четвертих місця посів Вадим Головко, в команді – з Юрієм Дорошенком та Тарасом Тріфановим. У жіночих баталіях харківські «блочниці» Тетяна Альшаєва, Олена і Тетяна Гриншпун замкнули призову трійку. В півфіналі вони поступилися десять очок першій збірній Києва, а в поєдинку за «бронзу» перестріляли другу столичну команду з мінімальною перевагою – 195:194. В міксті три харківських дуети – Рубан – Павліченко, Кравчук- Звєреєва та Головко- Олена Гриншпун завершили боротьбу в чвертьфіналах. Загалом за нагороди чемпіонату України серед еліти змагалися двісті чотири лучника з сімнадцяти областей.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Тепер про футзал. У четвертому турі чемпіонату України в Екстралізі МСК “Харків” зустрічався з київським клубом “Аврора-Класт” у гостях. Розклад сил перед матчем був очевидним. Кияни були фаворитами практично за всіма показниками, підшефні ж Станіслава Гончаренка стартували з двох поразок. Втім, це не завадило їм здивувати господарів уже на початку гри. Сімнадцятирічний “Універсал” харківської команди Владислав Поволоцький відкрив рахунок на другій хвилині. Столичні футзалісти були напоготові і досить швидко відновили рівновагу. А на тринадцятій хвилині забили ще один м’яч. Рахунок – два: один залишав надії на подальшу боротьбу, але другий тайм їх повністю розвіяв і все розставив по місцям. Кияни завдали п’ять результативних ударів, гості відповіли одним. За сорок секунд до фінальної сирени дебютним голом відзначився Вадим Журавель. МСК “Харків” програв – два: сім і в таблиці займає останнє, десяте місце. Лідирує чинний чемпіон країни-київський ХІТ, який набрав у чотирьох турах десять очок. “Ураган” (Івано-Франківськ) та хмельницький “Сокіл” відстають на один і два турнірні бали відповідно.
Війна внесла неминучі корективи у мирне життя, зокрема, у навчальний процес. Школи, ліцеї, гімназії, коледжі, виші, в переважній більшості, були змушені піти в онлайн, намагаючись при цьому підтримувати певний рівень якості освіти та шукати нові напрямки роботи. У Харківській державній академії фізичної культури відкрився польсько-український адаптаційний центр у рамках реалізації проекту “RITA-зміни в регіоні”. В основі – адаптаційні ігри, основне завдання – допомога людям з обмеженими можливостями, соціальна адаптація і комунікація різних груп населення до умов, що змінилися, до нової обстановки. Ігри та правила прості, адаптовані для людей будь-якого віку. Заняття на безкоштовній основі двічі на тиждень. Студенти “інфіза” перебувають на дистанційному навчанні, освітній процес переривається лише у вихідні дні та під час повітряних тривог. А от для проведення консультацій, факультативних занять Академія фізичної культури тепер має власний “Пункт незламності”. Місце, де студенти, викладачі та працівники вишу будуть у безпеці. Це ще один спільний польсько-український проект.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На Харківщині чоловікові повідомлено про підозру за систематичне домашнє насильство
- Президент відзначив працівників “Харківобленерго” з нагоди Дня енергетика
- У Шевченківському районі харків’янин пограбував жінку
- У Харкові продовжують усувати наслідки ворожих ударів (фото)
- У Чугуєві чоловік під час конфлікту спробував вбити людину