Спортивні новини Харкова | 28.05.2024

28.05.2024 18:15   -

Якщо в боксі і трапляються дива, то тільки тоді, коли людина продовжує битися за межею можливого і ризикує всім заради мрії. У Бангкоку розпочався заключний світовий кваліфікаційний турнір на Олімпійські ігри-2024, в якому беруть участь четверо харківських боксерів.

Першим на місцевий ринг вийшов чемпіон України у вазі до 57 кг Айдер Абдураїмов. Суперник у нього був грізний та досвідчений- срібний призер Олімпіади в Ріо-де-Жанейро Йоель Фіноль з Венесуели. Але 21-літній харків’янин «закрив» йому дорогу до Парижа, здобувши перемогу одностайним вердиктом суддів. Абдураїмов- в 1/16 фіналу. У ваговій категорії до 63,5 кг відбіркову кампанію успішно розпочав Ярослав Харциз. Він уже брав участь в Олімпійських іграх у Токіо і для того, щоб повторити це досягнення, йому треба в столиці Таїланду пробитися до півфіналу. Перший крок зроблено. У прем’єрному поєдинку Харциз не залишив шансів лідерові збірної Сальвадора Самуелю Контрерасу- 5:0. Першим суперником чемпіона світу Юрія Захарєєва у боротьбі за одну з п’яти олімпійських ліцензій у вазі до 71 кг був Мервен Клер із Маврикія. Бій тривав недовго. У стартовому раунді Клер отримав розсічення і рефері після наради з лікарем зупинив зустріч. До того моменту Захареєв лідирував – 4:1. За вихід в 1/8 фіналу харківський середньоваговик переміг литовця Олександра Трофимчука. Сергій Горсков, який виступає у вазі до 92 кг кг, перший бій проведе 30 травня.

На чемпіонаті світу з жиму лежачи, який триває в американському Остіні, харків’яни зібрали у класичному дивізіоні повний комплект нагород. Олександр Чернишов виграв «золото» у ваговій категорії до 66 кілограмів серед ветеранів старше 50 років. Срібним призером став Володимир Цатурян. 28-річний спортсмен виступав у чоловічому відкритому турнірі і посів друге місце у вазі до 83 кг. Цатурян, якого до планетарних баталій готували Чернишов та Віктор Джим, виконав успішно всі три спроби. Почав із 207,5 кілограмів, потім додав ще п’ять, завершив змагання з результатом – 215 кг. Титул чемпіона завоював досвідчений японець Даікі Кодама. 45-річний спортсмен зніс світовий рекорд, зафіксувавши 231 кг. Боротися з таким суперником Цатуряну було складно, а бронзового призера Олександра Ємченка з Казахстану він випередив на 2,5 кг. У командній першості Володимир Цатурян заробив «бронзу». Заслужений тренер України Леонід Плотницький «окупував» третю сходинку п’єдесталу у віковій групі: «50 років плюс». Він також спрацював на три спроби, в заключній – ноновив рекорд України, який становить тепер 187,5 кг. У суперечці за «бронзу» Плотницький обійшов місцевого героя Едварда Руланда за меншою власною вагою. Вище у підсумковому протоколі розташувалися японський та французький спортсмени. Вони «пожали» 195 та 190 кг відповідно.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Коли в спорті є інтрига- завжди цікаво. Стартовий тур чемпіонату України з регбі-7 у чоловічій Суперлізі виграло хмельницьке «Поділля», здолавши у матчі за перше місце збірну Харківської області. Для чинного чемпіона навіть локальна поразка є вкрай поганим результатом і у другому турі, який приймала Одеса, харків’яни мали виправити цю історію. Вони одразу взялися за справу дуже рішуче. Місцеву команду «Кредо-63» «розібрали на окремі складові» з рахунком- 24:7, київський «Ребелз» обробили «всуху» – 35:0. Наступною жертвою підопічних Вадима Колишкіна та Валерія Кочанова став столичний «Політехнік», який вони «приклали» у півфінальному матчі з перевагою у тридцять вісім ігрових очок – 45:7. Фінал з «Поділлям» став повторенням хмельницького поєдинку з точністю до навпаки. Цього разу харків’яни захопили лідерство, здійснивши дві спроби та забивши дві реалізації. До перерви суперник скоротив відставання до дев’яти очок – 5:14, але у другому таймі зусиллями Евгена Давидова, який втретє заніс «диню» у залікову зону «Поділля», та Володимира Войтова, який реалізував усі ці спроби, харків’яни знову пішли у комфортний відрив. Надалі загальна ситуація не зазнала кардинальних змін. Збірна Харківської області взяла реванш із рахунком – 26:17. Після двох турів у таблиці двовладдя. Харків’яни та «Поділля» очолюють Суперлігу, набравши по 11 очок. Остаточні підсумки чемпіонату України з регбі-7 серед чоловічих команд стануть відомі 15 червня. Заключний тур відбудеться у Львові. Буде заваруха.

Сильні каратисти у Харкові також є. Вихованці клубу «ВАГР» Михайло Яковлєв та Софія Машира забрали золоту та бронзову медалі на чемпіонаті України з карате JKS, який проходив у Чернівцях. Високу марку харківського спорту підтримали підопічні Михайла Герасимова. Яковлєв став чемпіоном у вазі до 75 кг серед молоді. У фінальному поєдинку він переміг представника Сумської області з перевагою у чотири бали – 6:2. Це серйозний успіх, але спочивати на лаврах зарано та й ніколи. Треба готуватися до чемпіонату світу JKS, який відбудеться наприкінці липня у Токіо, і на який Яковлєв відібрався на грудневому чемпіонаті країни. Софія Машира заробила у Чернівцях «бронзу». Вона посіла третє місце у вазі до 47 кілограмів у віковій категорії: «12-13 років». За вихід у фінал харків’янка поступилася спортсменці з Дніпропетровської області. Судді порахували, що Машира перевищила контакт, а це- порушення правил. У чернівецькому чемпіонаті України з карате JKS взяли участь 200 спортсменів із 13 регіонів.