Спортивні новини Харкова | 28.10.2022

28.10.2022 19:52   -

Збірна України посіла друге загальнокомандне місце на чемпіонаті світу з комбат самозахисту ICO, яке приймало угорське місто Надьканіжа. Випередити українців у підсумковій таблиці вдалося лише мешканцям “туманного Альбіону” – англійським спортсменам. Замкнула трійку найкращих команда країни-господарки планетарного турніру. Загалом у чемпіонаті брали участь понад півтори тисячі бійців із тридцяти двох країн. Харків на головному старті сезону представляли дев’ять вихованців спортивного клубу “Майстер” Олега та Ольги Галищевих, один – із клубу “Перемога” Андрія Севрюкова. Виступили харків’яни на традиційно високому рівні та показали гідні результати. Аліна Галищева та Олександр Хотін здобули по дві перемоги. Аліна “озолотилися” у розділах К1-лайт та К1, Олександр – у кік-лайт та К1-лайт. Четверо спортсменів вибороли по одній золотій та срібній медалі. Це Микита Філипський, Євген Гапоненко, Антон Бровіков та Матвій Ладанов. Дмитро Марьєнко став чемпіоном у К1 у ваговій категорії понад дев’яносто чотирьох кілограмів, Тимур Галищев переміг у К1-лайт, Ольга Галищева була першою у цьому ж розділі у вазі до сімдесяти кілограмів, Дмитро Гілюта відзначився у кік-лайт. І ще. Мар’єнко, Гапоненко та Ольга Галищева, вигравши золоті медалі на двох чемпіонатах світу, виконали встановлені вимоги для присвоєння почесного звання “Заслужений майстер спорту України”.

Харків’янин Микола Коваленко став чемпіоном Європи зі змішаних єдиноборств ММА. На континентальному турнірі, який проходив в італійському Ліньяно, і який зібрав учасників із тридцяти двох країн, він виграв золоту медаль у ваговій категорії до дев’яноста трьох кілограмів. Двадцятип’ятирічний боєць клубу “Kharkov Top Team” дебютував на “Європі”, але одразу показав, що налаштований він рішуче. Першим на собі це відчув місцевий фаворит Андреа ді Франческо. Коваленко “прибрав” італійця у чвертьфіналі. Потім аналогічна доля спіткала англійського спортсмена Мітчелла Гуда. Підопічний віце-президента профільної Національної федерації, майстра спорту України міжнародного класу Антона Бланка “побив” його у півфінальному поєдинку одноголосним рішенням суддів. У фіналі Коваленку протистояв його співвітчизник Роман Кизюк із Чернівців. Це було не просто українське дербі, а бой-реванш. Справа в тому, що на липневому чемпіонаті країни харків’янин поступився Кизюку. Тієї поразки він не забув і в Ліньяно повернув боржок. Микола Коваленко переміг і піднявся на найвищий щабель п’єдесталу. Загалом збірна України здобула на чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств ММА серед дорослих та молоді вісім золотих, п’ять срібних та шість бронзових нагород та виграла загальнокомандний залік. Вперше в історії.

Харківські шпажисти командою сильні. Не зумівши розжитися на чемпіонаті України в Києві медалями в особистому заліку, заслужений майстер спорту Роман Свічкар, Андрій Деркач, Євген Горбачук та Андрій Опанасенко взяли “срібло” у командних баталіях. У фіналі вони зустрічалися з київським квартетом, очолюваним бронзовим призером токійської Олімпіади Ігорем Рейзліним і в дебюті лідирували десять: шість. Але надалі досвідченіші кияни перехопили ініціативу та перемогли з перевагою у сім уколів – сорок п’ять: тридцять вісім. Харківські фехтувальники стали срібними призерами, третє місце посів “Київ-2”.

“Незламні діти війни” – у рамках проекту під такою назвою відбулися прем’єрні змагання з віджимань. Проходили вони в онлайн-форматі, брали участь двадцять три юні спортсмени. Більшість – харків’яни, багато з яких перебувають зараз у різних містах та країнах. Але для повноцінних тренувань і спілкування-відстань, різниця в часі – не перешкода. Діти зустрічаються на онлайн-заняттях, які проводять для них досвідчені фахівці, п’ять разів на тиждень. Тренуються з бажанням, звідси й дуже обнадійливі та перспективні результати. Інтрига цих змагань була простою: “хто зробить найбільшу кількість віджимань за одну хвилину”. “Хлопчаки та дівчата” боролися за нагороди у вікових категоріях та абсолютній першості. Сильніше проявили себе Семен Семененко, Василина Петля та Всеволод Привалов, який із сорока трьома віджиманнями зробив переможний “дубль”. Грошові призи отримали також Роман Пєтков та Юрій Ткачов. У свята є переможці, але немає переможених. Тим більше попереду ще п’ять аналогічних змагань, а в червні наступного року юні спортсмени мають намір встановити рекорд України в категорії: “Естафета віджимань”.

Харківські каратисти відзначилися на Відкритому чемпіонаті Києва. Особливо – вихованці клубу олімпійського карате “Тайкан”, які зібрали на столичних татамі чудову колекцію з двох золотих, однієї срібної та трьох бронзових нагород. Пройшовши на одному подиху всю турнірну дистанцію, переможними виступами відзначились Віолетта Макаренко та Сергій Обухов. Власниці “бронзи” празького чемпіонату Європи цього року та її тренеру не було рівних у вагових категоріях до п’ятдесяти чотирьох та сімдесяти п’яти кілограмів серед кадетів та дорослих відповідно. Гліб Пахомов бився у кадетському фіналі у вазі до шістдесяти трьох кілограмів. Виступав непогано, але в підсумку посів друге місце. Ілля Гайдамаченко та Артем Обухов забрали обидві бронзові медалі молодіжного турніру у категорії до шістдесяти семи кілограмів, Кирило Алексєєв став третім у наймолодшій віковій групі: “вісім років”. У загальнокомандному заліку “Тайкан” розташувався на дев’ятій позиції. Загалом у відкритому чемпіонаті Києва брали участь вісімнадцять клубів, у тому числі з Дніпра, Житомира та Сум.