Спортивні новини Харкова | 30.07.2024

30.07.2024 16:36   -

У Парижі тривають XXXIII літні Олімпійські ігри. Першу медаль Україні принесла титулована фехтувальниця Ольга Харлан, яка виграла «бронзу» в особистій шаблі. У дуелі за третє місце вона здолала кореянку Чой Себін – 15:14.

Харківська тенісистка, бронзова призерка токійської Олімпіади Еліна Світоліна вийшла в одну восьму фіналу жіночого одиночного розряду. У другому раунді вона «зачохлила» американку Джесіку Пегулу у трьох партіях – 4:6, 6:1, 6:3. Дебютантка олімпійського турніру з бадмінтону Поліна Бугрова здолала у другому турі групового етапу спортсменку з Чехії Терезу Швабікову- 21:19, 19:21, 21:18. У групі «G» 20-річна харків’янка посіла друге місце та у плей-офф не пройшла.

Один, зовсім один, але з двома нагородами. Єдиний харківський учасник чемпіонату України з легкої атлетики серед юніорів Віталій Альохін здобув у Івано-Франківську золоту та срібну медалі. Переможне соло ногами він виконав на дистанції 5 000 м. Після повільного початку 19-річний підопічний Валерія та Наталії Поливаних очолив забіг, щоб контролювати ситуацію над тими чотирма суперниками, які поки що були здатні підтримувати швидкість. До третього кілометра Альохін та Ростислав Матьковський із Закарпатської області почали бігти з просвітом- група відпустила втікачів. Боротьба тривала до самого фінішу, харківський стаєр «вигриз» перемогу з особистим рекордом – 15 хв. 29, 88 сек. 16-річного Матьковського він випередив на чотирнадцять сотих. Срібним призером Альохін, який представляє «Динамо» та школу вищої спортивної майстерності з легкої атлетики, став у бігу на 3 000 м – 8. 53,89.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Харківські борці греко-римського стилю зібрали повний комплект нагород на Всеукраїнському турнірі пам’яті Євгена Ворка, який проходив у Тернополі, та який був відбірним на чемпіонат світу U20. Стимул серйозний, ставки високі- лише перемога гарантувала місце у збірній України. За винятком вагових категорій- до 82 та 97 кг, у яких безумовними лідерами є харків’янин Рамазан Пашаєв та Єгор Якушенко, відповідно бронзовий призер та переможець чемпіонату Європи серед юніорів. У Тернополі путівку на головный старт сезону у вазі до 87 кг завоював ще один харківський «класик», вихованець КДЮСШ «ХТЗ» Павло Торяник. У фінальній сутичці він швидко розправився із киянином Микитою Крупко. Набравши менше ніж за дві хвилини 8 балів, Торяник здобув технічну перемогу. Чинний чемпіон України U20 у категорії до 130 кг Дмитро Стрижекозін боровся у фіналі з важковаговиком з Рівненської області Артуром Бойчуком та зазнав поразки – 1:7. Харківський спортсмен залишився із «сріблом» і без чемпіонату світу, який пройде на початку вересня в іспанському місті Понтеведра. Бронзовим призером «Меморіалу Євгена Ворка» став Вацлав Вашедський, який у поєдинку за третє місце у ваговій категорії до 60 кг достроково у першому періоді переміг дніпровського борця Андрія Плюшенка – 9:0.