Спортивні новини Харкова | 31.05.2024

31.05.2024 19:24   -

Велич не в силі, а в тому, щоб правильно її застосувати. Айдер Абдураїмов продовжує боротьбу за олімпійську ліцензію на заключному світовому кваліфікаційному турнірі з боксу, який проходить у Бангкоку.

21-літній харків’янин вийшов у півфінал у вазі до 57 кг. У столиці Таїланду підопічний заслуженого тренера України Сергія Данильченко, Віталія Ярового та Андрія Марчука виграв уже чотири бої одностайним рішенням суддів. Абдураїмов «побив» спортсменів із Венесуели, Замбії, Таджикистану та Німеччини. У напівлегкій ваговій категорії розігруються три путівки до олімпійського Парижа. Дві – отримають фіналісти, ще одну- переможець зустрічі за третє місце. Півфінальні поєдинки відбудуться у суботу.

Харківські дзюдоїсти вибороли три нагороди на юніорському Кубку Європи у литовському Каунасі. Майстер спорту України міжнародного класу, студент Національного юридичного університету Назар Вісков виграв «золото» у ваговій категорії до 60 кг. Він провів на місцевих татамі чотири зустрічі. У фінальному дербі Вісков узяв гору над своїм земляком Данилом Авраменко. У вазі до 66 кг виступав Данило Кравченко. На шляху до фіналу харків’янин здолав чотирьох суперників, у головному поєдинку поступився литовцю Сімасу Полікевичусу. Кравченко став срібним призером. Ксенія Кирильчук відзначилася на Кубку Європи U15 у Бєльсько-Бяла. Вона посіла перше місце у категорії до 48 кг, у якій за медали боролися 19 дзюдоїсток. Кирильчук перемогла трьох польських учасниць, спортсменку з Чехії, а у фіналі завдала поразки представниці Боснії та Герцеговини.

На черзі один з найбільш гармонійних та чарівних видів спорту – естетична групова гімнастика. У Будапешті відбувся II етап Кубка світу, на якому Україну представляли чотири команди. Дві- харківські, складені з вихованок ДЮСШ з художньої гімнастики ФСТ «Україна». Піднятися на п’єдестал підопічним Вікторії Цюрупи та Ольги Савіних не вдалося, але виступили вони гідно. Олександра Хряпіна, Анна Майфет, Юлія Сіра, Таїсія та Аглая Федорови, Анастасія Голубова та Анна Дука посіли у фіналі 7 місце. Всього у змаганнях брали участь 19 збірних та клубів. З найкращого боку у столиці Угорщини проявила себе і команда «Авангард юніор». У конкурентній боротьбі з однолітками із семи країн харківські гімнастки показали шостий результат. Красива, впевнена та важлива заявка на майбутнє. Кубок світу – серйозний турнір.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Перед заключним туром футбольного чемпіонату України у жіночій Вищій лізі був відомий переможець – «Ворскла», а на срібні та бронзові медалі претендували «Металіст 1925», «Колос» і «Кривбас». У найкращому турнірному становищі перебували харків’янки. Посідаючи друге місце, вони випереджали конкурентів на 1 та 3 очки відповідно. Втім, жодних додаткових вигод ця перевага підопічним Володимира П’ятенка не давала. Ні у боротьбі за «срібло», яке дозволяє брати участь у Лізі чемпіонів УЄФА, ні у полтавській битві з «Ворсклою». Грати треба було лише на перемогу. Інші варіанти існували, але дуже ненадійні. У «Колоса» та «Кривбасу» опоненти були нижчими за рівень. «Металіст 1925» начебто теж зустрічався з командою, якій «вигризати» турнірні очки не треба, але це чемпіон і дарувати перемогу своєму найпринциповішому супернику полтавки не збиралися. Довгий час у матчі зберігалася стартова рівновага, а на 71-й хвилині Вероніка Андрухів забила гол, який не лише вирішив результат матчу на користь «Ворскли», а ще й залишив «Металіст 1925» без медалей. «Колос» став срібним призером, «Кривбас» забрав «бронзу», випередивши харківську команду за найкращою різницею м’ячів у особистих зустрічах- плюс один.

Водне поло – жорстка гра, в якій харків’яни дуже добре розуміються. Команда НТУ «ХПІ»-ШВСМ стала віце-чемпіоном України у чоловічій Суперлізі. У п’ятому фінальному турі, який проходив у Львові, підопічні Євгенія Носіка зіграли внічию з місцевим «КІВС» – 15:15 та зазнали двох поразок: від ВК «Маріуполь» – 8:14, від «Динамо» – 8:22. Але «політехнікам» цього вистачило, щоб взяти срібні медалі.

Перше та третє місця окупували львівські команди. “Динамо” – чемпіон, “КІВС” – бронзовий призер. Збірна Харківської області, яку очолюють Сергій Колточіхін та Сергій Столяров, завершила головний національний турнір на сьомій підсумковій позиції. Двоє ватерполістів отримали індивідуальні нагороди. Гравець НТУ «ХПІ»-ШВСМ Олександр Абрамов був визнаний найкращим захисником Суперліги, «збірник» В’ячеслав Скрипник- найкращим рухомим нападником. У чемпіонаті України з водного поло брали участь 8 команд.