Цьогоріч у зовнішньому незалежному оцінюванні взяли участь більше 345 тисяч випускників. В Українському центрі якості освіти повідомили, що це найбільша кількість, порівняно з попередніми роками. Для порівняння, минулоріч тестування прошли близько 300 тисяч чоловік.
Валерій Бойко в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти
Традиційною, оскільки є обов"язковою українська мова і література займає перше місце за кількістю учасників, які прийшли на тестування. Це більше 338 тисяч. Приблизно пропорційно, але з перевагою в бік історії України абітурієнти розподіялються між такими двома предметами, як Історія України і математика з огляду на той факт, що саме ці два предмети є добровільно-обов"язковими.
Як повідомив Валерій Бойко, зросла кількість абітурієнтів, які зареєструвалися на складання ЗНО з іноземних мов, зокрема, англійської.
Валерій Бойко в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти
Таких в цьому році було більше 90 тисяч. Це ті абітурієнти, які якщо не пов"язують в подальшому свою професійну діяльність з іноземною філологією, то принаймні орієнтуються на йей предмет, як предмет вступного випробування до того, чи іншого закладу вищої освіти, який виставив цей предмет в переліку конкурсних.
Збільшилася й кількість бажаючих скласти тестування з біології та географії, і це, наголошують у центрі оцінювання якості освіти, є позитивною тенденцією. Тішать й результати ЗНО: за даними центру найбільше абітурієнтів отримали 200 балів з математики, англійської мови і хімії. Харківська область входить у трійку областей-лідерів за кількістю учнів, які отримали найвищий бал.
Валерій Бойко в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти
При тому ми маємо одного учасника, який зареєструвався на три предмети, і отримав по всім трьом предметам по 200 балів. Скажу, що це дівчинка зі звичайної харківської школи. І те, що вона зі звичайної школи підтверджує, що це те виключення, яке підтверджує правило, що звичайна школа, не є осередком, або кузнею тих, хто отримує максимально можливі бали.
Крім цього, другий рік поспіль до державної підсумкової атестації у формі ЗНО залучають нову категорію учасників, а саме учнів закладів професійно-технічної освіти. Ще однією особливістю цьогорічної кампанії стало поглиблення практики тестування осіб із значними порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля.