"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Стало известно, как субсидии “наличкой” скажутся на ценах в Украине

На початку лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення виплачувати судбсидії в готівковій формі вже з березня місяця. За попередніми підрахунками  в середньому розмір виплати складе 1500 гривень. Та монетизація субсидій не повинна істотно вплинути на інфляцію в 2019 році. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. 
 
Дмитро Сологуб заступник голови НБУ 
 
Обсяги субсидй не виглядають критичними – це лише невеликий відсоток від загального обсягу приватного споживання. Тобто це не той фактор, який може вплинути на макроекономічну ситуацію. Тим більше ми очікуємо, що ці гроші підуть в першу чергу на оплату послуг ЖКГ, а не на стимулювання імпорту.
 
Основними компоненти, які впливають на ріст цін: є базова інфляція, вартість продуктів харчування, зміна адміністративних цін і вартість паливно-мастильних матеріалів, а цього на думку державних фінансистів в країни не відбувається.
 
Дмитро Сологуб заступник голови НБУ 
 
НБУ бачить зниження інфляції, стабільну ситуацію на валютному ринку, досить стабільну економічну ситуацію. З одного боку, базова інфляція, яку Національний банк може контролювати за допомогою монетарної політики, сповільнилася в порівнянні з 2017 роком – з 9,5% до 8,7%. По-друге, темпи зростання заробітних плат все ще залишаються високими, хоча динаміка знижується. Якщо за весь 2018 рік реальна заробітна плата в Україні зросла на 12,5%, то вже в грудні її зростання сповільнилося до 9,8%. За нашими оцінками, інфляція сповільниться до 5% завдяки зниженню темпів зростання заробітних плат. До того ж, бюджет цього року побудований на досить консервативних планах щодо бюджетних витрат.