"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Стати “доторканими” так і не змогли

Євгенія Кутнова кореспондент

-Засідання Верховної Ради розпочалось рівно о десятій. На порядку денному депутати розглянули два важливі питання- прийняття антикорупційного закону та зняття депутатської недоторканності. Останній законопроект голосів так і не набрав. Опозиція дала задню.

Зняти недоторканність з народних депутатів, суддів та Президента. Такий законопроект опозиційні партії висунули на розгляд Верховної Ради. Чотири роки тому такий же пропонувала Партія Регіонів. Тоді його авторами були Віктор Янукович та Олександр Лавринович. Закон так і не прийняли, а деякі його норми відхилив Конституційний суд.

Валерій Писаренко народний депутат України

-И в первом и во втором случае Конституционный суд признал неконституционными положения о снятии  неприкосновенности с Президента и с судей. Поэтому и законопроект Партии регионов, и законопроект опозиционный говорят сегодня только о снятии неприкосновенности с депутатов.

Законопроект від опозиції спікер поставив на голосування. Фракція Партії Регіонів віддала сто п"ятдесят голосів, комуністи- тридцять, міжфракційні- вісім. А  от "Батьківщина"-один, "УДАР"- один, "Свобода"- жодного.  

Анатолій Денисенко народний депутат України

-Достаточно курьезно сложилась ситуация. Потому что законопроект, который предложили опозиция, он не был поддрежан самой же опозицией.

Олександр Єфремов голова фракції Партії регіонів

-Вы засылате тот же законопроект, по сути дела, обманывая людей, что вы этим вопросом занимаетесь и получити тот результат, который мы получили несколько лет назад.

Тож питання депутатського імунітету знову не вирішено. Опозиція виявилася на справі не готовою позбавитися недоторканності. Натомість майже всі парламентарі віддали свої голоси за прийняття антикорупційного закону.

Прийнятий закон містить усі європейські механізми,- кажуть депутати, які покликанні подалати корупцію. Також там прописаний суворий контроль за прибутками та витратами чиновників і політиків.

Ірина Бережна народний депутат України

-Эти законопроекты относятся к так называемым евроинтеграционным, которые мы обязаны принять в первом чтении, во втором, и в целом для того, чтобы ускорить процес либерализации визового режима и показать процесс выполнения всех критериев Евросоюза для того, чтобы в ноябре на Самите восточного партнерства в Вильнюсе можно было подписать соглашении об Асоциации зоны свободной торговли.

Загалом вчора депутати прийняти шість законів та одну постанову. Вісім- відхилили. Сьогодні ж засідання продовжили. До Ради прибули Президент України та прем"єр-міністр – для участі в церемонії складання присяги новопризначеними суддями Конституційного Суду.

Євгенія Кутнова