Анжела Сушко кореспондент
Щоб попередити про ризики виникнення сердцево-судинних захворювань, харківські медики, як то кажуть, вийшли в люди. І в одному з торговельних центрів організували амбулаторію і прямо на місці проводили прийом фахівців.
Надія на стан свого здоров"я не скаржиться. Втім побачивши людей у білих халатах, не пройшла повз.
Надія Близнюк пенсіонерка
Просто интересно своё здоровье узнать, какое давление, сахар.
Серцево-судинні захворювання на початковій стадії можуть ніяк не проявлятися, зазначають медики, а тому рекомендують хоча б раз на рік проводити дослідження судин та серця.
Володимир Нартов головний лікар міського центру здоров'я
В наше время люди как-то самоустранились, не ходят в поликлинику, не посещают узких специалистов, а всё таки лучше заняться не лечением, а профилактикой.
Вимірювати пульс та ритм серцевих скорочень, а ще артеріальний тиск – це кажуть лікарі, повинно увійти в звичку кожного, щоб не прогавити гіпертонічну хворобу.
Наталія Мінко лікар Харківського міського центру здоров'я
На повышенное давление могут указывать разные признаки головная боль, головокружение, давление на глаза, сердцебиение. А гипертоническая болезнь ведёт за собой грозные осложнения это инфаркты, инсульты.
Загалом серед всіх сердцево-судинних захворювань, за статистикою, мозкові інсульти займають 2-е місце. І прикро те, кажуть лікарі, що ця хвороба призводить до високої смертності та інвалідності.
Тамара Міщенко головний позаштатний невролог МОЗ України
В Україні щороку від 110 до 120 тисяч нових випадків інсульту, з них 33% – це люди працездатного віку. І помирає кожного року від 40 до 45 тисяч. І що невтішне, що інсуль молодішає.
Що ж до інфарктів – минулоріч в Харківській області було зареєстровано понад три тисячі інфарктів міокарда.
Сергій Серік головний позаштатний кардіолог Харківської області
Если снизить артериальное давление на 10 мм ртутного столба то можно снизить развитие сердечно-сосудистых заболеваний можно на 30-35%, а если на 20 мм, то риск осложнений снижается на 45-50%.
Окрім цього, щоб знизити ризик винекнення сердцево-судинних захворювань, фахівці рекомендують контролювати не тільки тиск, а й рівень холестерину та цукру в крові. Адже їх підвищені показники свідчать, що судини страждають і у наявності цукровий діабет.
Галина Петручек ендокринолог
Сам по себе сахарный диабет, он не болит. Но его последствия – это гангрены, инфаркты, язвы, слепота, проблемы с почками и т.д. и т.п. После 40 лет мы всем рекомендуем раз в год, даже если нет никаких жалоб, проверять сахар в крови.
Ну а за ознаками інсульту необхідно не зволікати і звертатися по медичну допомогу, пам"ятаючи, що протягом 4-х з половиною годин можна отримати найефективніше лікування. Але краше за все – це профілактика, кажуть медики і рекомендують позбавитися шкідливих звичок. Мовляв нікотин призводить до спазму судин, а значить страждає мозок, а алкоголь в свою чергу сприяє погіршенню прохідності судин, збільшуючи ризик утворення тромбів. Також радять більше відпочивати, спати не менше восьми годин; уникати стресів та негативних емоцій, адже від страхів, гніву та роздратованності страждає серце; раціонально харчуватися та займатися спортом, тому що під час фізичних навантажень покращується кровообмін і зміцнюються сердцеві м"язи.