Студенти та судді відтепер у тандемі. У Харкові відкрили науково-практичний центр адмінсудочинства
Статус “Студентської столиці” міцно закріпився за Харковом у довоєнні роки. Однак, навіть після початку широкомасштабного вторгнення, прифронтове місто продовжує докладати значних зусиль до розвитку освітянської сфери.
Зокрема, черговим кроком на шляху підвищення якості освіти харківських студентів стало відкриття науково-практичного центру адміністративного судочинства. Реалізував цю ініціативу Другий апеляційний адміністративний суд спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.
АРМЕН БЕГУНЦ СУДДЯ ХАРКІВСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
Мета нашого науково-практичного центру – це є наше майбутнє, наші студенти. Всім відомо, в яких умовах зараз живе країна, зокрема і Харків. Освіта наших студентів є для нас пріоритетом. Тому разом з Національною юридичною академією ім. Ярослава Мудрого було вирішено створити науково-практичний центр, що ми і зробили.
Із нагоди урочистого відкриття науково-практичного Центру, 15 листопада відбувся круглий стіл на тему “Актуальні проблемні питання адміністративного судочинства”. На захід завітали перші особи міста, студенти та викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, керівництво та судді Другого апеляційного адміністративного суду, а також їхні колеги з Верховного Суду. Серед інших тем, учасники обговорювали й необхідність поєднання навчального процесу із практичним застосуванням знань, яка є особливо актуальною для майбутніх юристів.
АНАТОЛІЙ ГЕТЬМАН РЕКТОР НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Дуже важливо, щоб після лекції, після практичного заняття, після консультації з викладачем, студент прийшов ось сюди, в цю душу, серце практики. Щоб зайшов на судове засідання, послухав, як воно ведеться, щоб мав змогу отримати консультацію у суді. І, на моє глибоке переконання, саме ось таке поєднання теорії та практики в значній мірі підвищить рівень якості наших студентів.
Саме таке поєднання теорії та практики, наголошують учасники Круглого столу, і забезпечить функціонування науково-практичного центру, де досвічені судді зможуть передавати студентам власні знання, навіть попри безпосередню близькість ворога.
АНАТОЛІЙ ГЕТЬМАН РЕКТОР НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Усі ми знаходимося в місті-герої Харкові. Це прифронтове місто, місто-форпост. І те, що ми сьогодні тут проводимо ось такі зібрання, що ми сьогодні в місті Харкові проводимо відкриття таких науково-практичних центрів свідчить про те, що ми працюємо, ми не опустили руки. І те, що сьогодні студенти університету 1 та 2 курсу приїхали і знаходяться в м. Харкові і для них організували змішаний режим навчання і офлайн і онлайн – це, безумовно, надзвичайно важливо. Ми показуємо всій Україні, що ми не заховалися, ми нікуди не поїхали, а знаходимося тут і ми працюємо – це надзвичайно важливо.
Символічно, що відкриття науково-практичного центру відбулася напередодні Дня студента, який для Харкова завжди був особливим святом.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Завжди наше місто було студентським місто, і надалі так воно і буде. Ми пишаємося сьогодні нашими вишами. І в тому числі, звісно, коли кажуть про Харків, то це в першу чергу юриспруденція. І дуже важливо, щоб ця енергія і цей досвід, який сьогодні є у суддів, ви перейняли і ви були справжніми юристами. Бо сьогодні суспільство вимагає від усіх нас чесності, справедливості, і це дуже важливо. Бо сьогодні наші військові боронять нашу землю, захищаючи нас, захищаючи територіальну цілісність України. І вони повинні відчувати і зараз, і після війни, що є справедливість. Що вони відстоювали демократичні цінності, що вони відстоювали інтереси держави. І сьогоднішня подія – це певний крок для того, щоб залишалося добре відчуття того, що ми всі разом зробили все можливе для того, щоб наша країна була правовою демократичною країною.
Відкриття науково-практичного центру адміністративного судочинства сторони задокументували безпосередньо під час заходу, поставивши підписи у відповідному Положенні. Реалізовувати свою мету центр почав негайно. Зокрема, одразу після завершення круглого столу на присутніх студентів чекала лекція від досвідчених представників Верховного Суду.
ВІКТОРІЯ ЧЕРКАШИНА СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ МІЖНАРОДНОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРАВА НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Це дуже така класна і крута подія, і цей центр надасть нам можливість отримати не тільки теоретичні, а й практичні знання. Ще в школі я навчалася в форматі онлайн, тепер ми навчаємось змішано. І я, скажімо так, дуже задоволена цією ініціативою. Тобто, ми відвідуємо заняття і також із відкриттям науково-практичного центру також відкриються нові можливості отримати нові знання і застосувати їх на практиці. Це дуже важливо для майбутніх юристів.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Крок за кроком прямуємо до відновлення. На Північній Салтівці ремонтують пошкоджену висотку
- Внаслідок обстрілу Куп’янщини постраждали 3 мирні жителі (фото)
- Лісничого на Харківщині підозрюють у службовій недбалості, що призвела до незаконної вирубки дерев
- У Харкові комунальники відновили понад 40 км каналізаційних мереж
- У Харкові судитимуть чоловіка за ухилення від програми для кривдників