Суммы штрафов за несвоевременную подачу деклараций

15.01.2020 14:13   -
Автор:
Ірина Бугай юрист
 
Якщо українці працюють офіційно в компанії, то їх податками займається роботодавець. Тому їм декларувати самостійно нічого не треба. Але в окремих випадках – при отриманні спадщини, продажу нерухомості, здачі житла в оренду, купівлі-продажу цінних паперів і так далі – доходи потрібно декларувати.
 
Недобросовісним платникам податків – штраф. А точніше два. Перший – за невчасну подачу декларації або за неподання її зовсім. Розмір санкції – 170 гривень. Якщо декларант протягом року вже був оштрафований за подібні порушення, фінансове стягнення збільшиться до 1020 гривень. Друге грошове покарання – за несплату податків. У разі несвоєчасного подання декларації, а пізніше – самостійної сплати податку, треба буде заплатити і штраф в розмірі 20 % від суми невчасно сплаченого податку.
 
Ірина Бугай юрист
 
Сума штрафу за прострочення або неподання не така вже й велика, і він нікого не лякає. З іншого боку, і контролюючі органи не хочуть займатися дрібним штрафуванням. До суду доходять лише справи щодо великих сум, але їх не так багато – великими грошима ніхто не хоче ризикувати, тому з доходу, наприклад, у вигляді спадщини, українці в основному платять податки.
 
А за несвоєчасну сплату податків буде нарахована пеня. У разі ж несплати податків на суму від 881 000 гривень декларант взагалі може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, йдеться у законі.