Свалки в лесах – дело рук недобросовестных отдыхающих
Одноразовий посуд, пластикова і скляна тара від пляшок. Подібні звалища можна побачити в багатьох лісопосадках всієї області. Все це сміття справа рук відпочивальників, які не замислюються про наслідки.
Леонід Чагаровський директор Жовтневого лісового господарства
Для нас это очень большая проблема, не меньше чем пожары. Потому что пластиковые бутылки, которые оставляют после себя отдыхающие в лесах – они перегнивают до 30 лет. Стеклянная бутылка вообще не перегнивает.
З недобросовісними забруднювачами природи доводиться боротися, і карати їх гривнею, кажуть охоронці лісу. Для цього проводять постійні рейди. Але зловити на гарячому, як показує практика, виходить не всіх.
Леонід Чагаровський директор Жовтневого лісового господарства
Штрафные санкции есть, это от 17 до 51 гривны. Но речь идёт не о штрафных санкциях , а речь идёт о сознании каждого человека, который приходит отдыхать в лес, что после него придут такие же точно люди. После него будут отдыхающие, которым будет не комфортно – это первое. А во вторых, это загрязнение среды.
Лісничі просять всіх, хто вирішив провести свій пікнік в лісі, як мінімум купити одноразові пакети і скласти в них все сміття, що залишилось після відпочинку. Потім викинути непотріб в сміттєві контейнери чи вивезти на найближчий смітник. Це зовсім не складно, але цей крок врятує ліси від забруднень.